Logo

Uroczyste obchody Święta Służby Więziennej

Artykuł dodany: Wtorek, 27 czerwca 2017
Uroczyste obchody Święta Służby Więziennej

W tym roku Centralne Obchody Święta Służby Więziennej przebiegają w szczególnej oprawie łączącej nowoczesność z tradycją. Po raz pierwszy uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski odbędzie się na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, który 98 lat temu jako naczelnik państwa podpisał dekrety normalizujące funkcjonowanie więziennictwa w niepodległej Polsce.

W uroczystościach w Warszawie będą brali udział funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Gębarzewie. Jeden otrzyma awans na pierwszy stopień oficerski - podporucznika Służby Więziennej. Dwóch funkcjonariuszy otrzyma odznaczenia państwowe - Brązowy Krzyż Zasługi oraz Medal za Długoletnią Służbę. W uroczystościach na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie weźmie udział Kompania Honorowa Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Poznaniu, w której maszerować będzie czterech funkcjonariuszy z Zakładu Karnego w Gębarzewie, a kilku innych weźmie udział w defiladzie.

Na co dzień niezauważalną i trudną służbę skrywają mury jednostek penitencjarnych. Dumni jesteśmy z polskiego munduru i przywiązani do tradycji. Pamiętamy również, że Służba Więzienna pełni bardzo istotną rolę w strukturach bezpieczeństwa Polski.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno