Logo

REKLAMA
Plik banneru

Akcja Policji i Straży Pożarnej nad Jeziorem Winiary!

Artykuł dodany: Wtorek, 27 czerwca 2017
Akcja Policji i Straży Pożarnej nad Jeziorem Winiary!

REKLAMA
Plik banneru
REKLAMA

"Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania - na plaży i kąpielisku" to przedsięwzięcie zorganizowane dla wszystkich dzieci, młodzieży i dorosłych z naszego miasta, na tak zwanych "Łazienkach" nad Jeziorem Winiary w Gnieźnie. Najważniejsza jednak była profilaktyka bezpieczeństwa nad wodą.

ALBUMY ARTYKUŁU:

27 czerwca gnieźnieńscy funkcjonariusze Policji przeprowadzili wspólnie z Radą Osiedla Tysiąclecia i Gnieźnieńskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji organizatorem imprezy otwarcia sezonu kąpielowego na tak zwanych "Łazienkach", czyli nad Jeziorem Winiary.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie wzięli czynny udział w przeprowadzeniu spotkania i pogadanki z uczestnikami na temat zachowań na plaży miejskiej i kąpielisku.

Zwrócono uwagę, co wolno osobom wypoczywającym i korzystającym z uroków tego miejsca, a czego nie wolno. Ważnym elementem spotkania z Policją było uwrażliwienie obecnym problemu alkoholowego i jego związku z tragediami nad wodą.

W trakcie pogadanki akcent padł na zachowania akceptowalne i na te, które w konsekwencji prowadzą do wykluczenia społecznego, jak na przykład spożywanie alkoholu, uzależnienie od niego, a także od innych podobnych działających środków - dopalacze i narkotyki.

Policjanci rozdawali przygotowane w ramach projektu "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" ulotki i naklejki informujące o bezpiecznym korzystaniu ze zbiorników wodnych. Zaproszono wszystkich uczestników do wzięcia udziału w konkursie filmowym ogłoszonym przez Komedę Główną Policji pod tytułem "Filmowy przeWODNIK".

Poinformowano również uczestników szczególnie dorosłych o konsekwencjach prawnych i karnych za niestosowanie się do norm prawnych i zachowań zgodnych z dobrym obyczajem.

Oczekujemy od społeczeństwa reakcji w przypadku zauważenia łamania norm społecznych nie tylko w miejscach odpoczynku i rekreacji, aby nam się lepiej żyło i odpoczywało.
źródło: Policja
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Kaufman73
27.06.2017 20:37

Jeśli chodzi o profilaktykę to wypadało by założyć kapok panu funkcjonariuszowi, nawet jeśli była to relaksacyjna podróż po jeziorku.

Odpowiedz


REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
tel.kom.: +48 781 085 964
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno