Logo

Akcja Policji i Straży Pożarnej nad Jeziorem Winiary!

Artykuł dodany: Wtorek, 27 czerwca 2017
Akcja Policji i Straży Pożarnej nad Jeziorem Winiary!

"Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania - na plaży i kąpielisku" to przedsięwzięcie zorganizowane dla wszystkich dzieci, młodzieży i dorosłych z naszego miasta, na tak zwanych "Łazienkach" nad Jeziorem Winiary w Gnieźnie. Najważniejsza jednak była profilaktyka bezpieczeństwa nad wodą.

ALBUMY ARTYKUŁU:

27 czerwca gnieźnieńscy funkcjonariusze Policji przeprowadzili wspólnie z Radą Osiedla Tysiąclecia i Gnieźnieńskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji organizatorem imprezy otwarcia sezonu kąpielowego na tak zwanych "Łazienkach", czyli nad Jeziorem Winiary.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie wzięli czynny udział w przeprowadzeniu spotkania i pogadanki z uczestnikami na temat zachowań na plaży miejskiej i kąpielisku.

Zwrócono uwagę, co wolno osobom wypoczywającym i korzystającym z uroków tego miejsca, a czego nie wolno. Ważnym elementem spotkania z Policją było uwrażliwienie obecnym problemu alkoholowego i jego związku z tragediami nad wodą.

W trakcie pogadanki akcent padł na zachowania akceptowalne i na te, które w konsekwencji prowadzą do wykluczenia społecznego, jak na przykład spożywanie alkoholu, uzależnienie od niego, a także od innych podobnych działających środków - dopalacze i narkotyki.

Policjanci rozdawali przygotowane w ramach projektu "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" ulotki i naklejki informujące o bezpiecznym korzystaniu ze zbiorników wodnych. Zaproszono wszystkich uczestników do wzięcia udziału w konkursie filmowym ogłoszonym przez Komedę Główną Policji pod tytułem "Filmowy przeWODNIK".

Poinformowano również uczestników szczególnie dorosłych o konsekwencjach prawnych i karnych za niestosowanie się do norm prawnych i zachowań zgodnych z dobrym obyczajem.

Oczekujemy od społeczeństwa reakcji w przypadku zauważenia łamania norm społecznych nie tylko w miejscach odpoczynku i rekreacji, aby nam się lepiej żyło i odpoczywało.
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Kaufman73
27.06.2017 20:37

Jeśli chodzi o profilaktykę to wypadało by założyć kapok panu funkcjonariuszowi, nawet jeśli była to relaksacyjna podróż po jeziorku.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno