Logo

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

Gniezno na TAK dla DISCO POLO?

Artykuł dodany: Poniedziałek, 26 czerwca 2017
Gniezno na TAK dla DISCO POLO?

REKLAMA
Plik banneru
REKLAMA

Ostatnie koncerty na gnieźnieńskim Rynku nie przyciągnęły tłumów publiczności. Czy nie tego spodziewali się mieszkańcy Pierwszej Stolicy?

Po koncercie zespołu Myslovitz zaczęły napływać do naszej redakcji wiadomości od Czytelników. Niestety, ku naszemu zaskoczeniu, nie były one przychylne dla organizatorów. Nadawcy poruszali w nich kwestie podążania za obecnie panującym nurtem i umiejętnością dopasowania się do niego. O czym mowa? Mianowicie chodzi o muzykę disco polo.

Na facebooku powstał fanpage Gniezno na TAK dla DISCO POLO. Czy sama nazwa ma sens? Najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest zdjęcie główne tego artykułu. Podczas koncertu Zenona Martyniuka w Witkowie na stadionie zebrało się kilka, może nawet kilkanaście tysięcy ludzi. Ostatnie koncerty na gnieźnieńskim Rynku cieszyły się "nieco" mniejszym zainteresowaniem.

Na czym polega więc fenomen muzyki disco polo? Na to pytanie każdy ma swoją odpowiedź. Jedno jest pewne - pod tym artykułem pojawi się zapewne sporo hejtu związanego z muzyką chodnikową. Może warto zastanowić się nad jedną kwestią: wiele razy słyszy się od fanów muzyki pop, rock, jazz itp., że disco polo to "ścierwo". Czy jednak fani muzyki chodnikowej negują inne nurty? Skąd więc tyle nienawiści?

Września, Swarzędz, Witkowo - to tylko niektóre miejscowości, w których były organizowane koncerty disco polo. Każdorazowo frekwencja ze strony publiczności była bardzo wysoka. Może więc warto i w Pierwszej Stolicy zorganizować koncert dla fanów muzyki chodnikowej? Gale na stadionach we Wrocławiu i Warszawie z okazji 25-lecia disco polo pokazały, że nawet największe miasta zrozumiały, że liczba fanów tego nurtu jest zatrważająco wysoka. Największe hity na kanałach youtube mają ponad 100 mln odsłon. Zmieniły się również piosenki grane w klubach. Tutaj nie chodzi o to, że nagle pokochaliśmy muzykę disco polo i odgrzebujemy stare kawałki - mówi DJ grający w klubach na terenie województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Musimy grać to, czego ludzie chcą słuchać i przy czym chcą się bawić. Gramy disco polo - parkiet się zapełnia. Przeskakujemy na inną muzykę - zarabia bar, na parkiecie mamy luz. Osobiście nie przepadam za muzyką chodnikową, ale nie płacą mi za to, żebym grał to, co ja lubię. Musze grać "pod ludzi". Obecnie 80% zamawianych dedykacji to piosenki disco polo. Coś w myśl zasady: "Nikt nie słucha, wszyscy znają".

Czy Gniezno zostaje w tyle przez swój upór i niechęć magistratu do disco polo? Co o tym sądzicie?
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Gniezno na TAK dla DISCO POLO
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (28)

Sławek
29.06.2017 07:14

GNIEZNO Miastem bez disco-polo!!!

Odpowiedz
Budek?
27.06.2017 23:29

W Czerniejewie rok temu był MIG teraz pewnie będzie AFTER PARTY a u nas jakaś Pula I Karol?

Odpowiedz
Basket
27.06.2017 23:20

Prezydent lubi inna muzykę i mamy jej słuchać a komu się nie podoba niech włączy sobie radio lub internet

Odpowiedz
Basket
27.06.2017 23:20

Prezydent lubi inna muzykę i mamy jej słuchać a komu się nie podoba niech włączy sobie radio lub internet

Odpowiedz
Gnieznianin
27.06.2017 23:17

Nareszcie mądry temat patrząc po wpisach ,redakcjo wiecej tematów dla ludzi zwykłych a nie dla rządzących

Odpowiedz
Fenomen
27.06.2017 23:14

A co na to nasz prezydent z peło -niech się ustosunkuje ? Tak jak ktoś napisał na wsi jest więcej ludzi niż w mieście na koncercie-za co wy bierzecie pieniądze jak nic nie potraficie zrobić dobrze? Jakie duże firmy powstały w mieście za czasów Budasza?Żużel co z nim jakie prognozy na przyszłość ? Czekamy na fakty panie Tomaszu?

Odpowiedz
Ezeri
27.06.2017 23:07

Ja zaś mówię nie dla hip-hopu i mam takie prawo. Krytykujecie disco polo, ja zaś krytykuję hip-hop, bo uważam, że to nie jest muzyka. Wolę pop, rock, nawet metal w stylu takich zespołów jak Sabaton, zaś hip-hop to nie mój gust i mam prawo nie lubić tej muzyki, ale jak ktoś chce to niech słucha. Tak samo disco polo, jak ktoś lubi to ma prawo słuchać, ja też słucham, bo są takie kawałki co mi się podobają.

Odpowiedz
Kama
27.06.2017 13:15

Dobra dobra i po co te hejty. Nie dość że pójdziecie to jeszcze się będziecie bić o pierwsze miejsca, jak to robicie co poniedziałek i czwartek w lidlu hehe

Odpowiedz
Obiektywny
27.06.2017 10:54

Wiocha zawsze słucha disco coś tam ...

Odpowiedz
Kenn
27.06.2017 10:09

Nie nie nie i jeszcze raz nie. Nie dla disco polo w Gnieznie. A fotki są dużą manipulacją

Odpowiedz
Marek
27.06.2017 09:27

Budasz sprowadzi uchodzców i będą mu robić koncerty. Od czasu koncertu Manam w Gnieżnie nie było żadnego spektakularnego koncertu,czas wystawiś żółtą kartkę urzędnikom ,miasto upada w dziedzinie kultury.Kiedyś było Lato z Radiem a dziś co? Nawet w Niechanowie i Czerniejewie jest więcej ludzi na koncertach niż w mieście powiatowym.

Odpowiedz
Gnieźnanin_od_47_lat
27.06.2017 07:29

A miałem nadzieję że Gniezno bedzie jednym z niewielu miast wolnym od disco polo a tu coś takiego!!! Szok!!!

Odpowiedz
Kriss
27.06.2017 06:06

Nikt nie slucha a kazdy zna disco polo disco polo gra.

Odpowiedz
Gnieznianin
27.06.2017 05:47

Jakby nawet pogoda byla to za duzo ludzi by tez nie przyszło ostatni weekend w Swarzędzu jaka frekwencja 3 dni i w kazdy dzien masa ludzi pod scena

Odpowiedz
POLADAMAK
27.06.2017 01:12

Dlaczego nie?Trzeba być otwartym na każdy rodzaj muzyki.Są gusta a o nich się nie rozmawia.Ja osobiście lubię każdy rodzaj muzyki w większym lub mniejszym stopniu:)Więcej otwartości i tolerancji życzę Gnieźnianom i nie tylko Im...Pozdrawiam

Odpowiedz
Jaskółka
26.06.2017 23:12

Z ciekawości jakie to super koncerty były w majowy weekend we Wrześni, obejrzałam wywiad i fragment koncertu gwiazdy wieczoru 2 maja"Pięknych i Młodych". Czy aby na pewno mielibyście ochotę słuchać takiej muzyki przez godzinę i dłużej?
https://youtu.be/rBKGmqkurf0

Odpowiedz
Mieszko
26.06.2017 22:04

disco polo prawie kazdy kocha i przy tym sie ubawi tylko nie kazdy ma smialosc by sie do tego przyznac brawo witkowo wrzesnia i inne powiaty

Odpowiedz
Wowowo
26.06.2017 21:03

nie wiecie, ze artyści zapraszani są pod gust damazego i jego kolegow? wow

Odpowiedz
POLAJ
26.06.2017 20:53

Zero dennego disco polo myślełm że umrze wraz z pokoleniem disco polo lecz nie odżywa na nowo i bawi teraz młode pokolenie DNO i WODOROSTY

Odpowiedz
Julek Cezar
26.06.2017 20:52

Nikt nie słucha, wszyscy znają

Odpowiedz
Bili
26.06.2017 20:01

Czas wielki na disco polo w Gnieźnie nawet terazniejsza stolica organizuje koncerty disco polo a pierwsza stolica nic musimy napisać do prezydenta Pana Budasza o koncerty

Odpowiedz
Kioto
26.06.2017 19:51

Tylko ktoś kto się mocno uderzył w głowę może traktować poważnie takie porównania... porównywanie frekwencji z diskopolo ze zdjęciem z Rynku zrobionym na spupporcie przed gwiazdą wieczoru i to w mega deszczowy i pochmurny dzień, jest po prostu śmieszne

Odpowiedz
Gość
26.06.2017 19:41

Szkoda tylko, że nikt nie zwrócił uwagi na kwestie pogody. W Witkowie ciepły,piękny dzień zachęcający do wyjścia całymi rodzinami. W Gnieźnie natomiast padał deszcz na chwilę przed koncertem.

Odpowiedz
Krystian
26.06.2017 19:09

1 koncert disco polo na próbę nie zaszkodzi jest tyle fajnych zespołów :)

Odpowiedz
Zawodowy dj
26.06.2017 19:01

Jak ktoś gra pod ludzi nie ma prawa zwać się dj'em.

Odpowiedz
Damian
26.06.2017 18:57

Disco polo niech rzadzi w Gnieźnie

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Stary Gniezniok - 27.06.2017 18:18

Zgadzam się.Niech raz na rynku zagra disco polo niech ludzie się zabawią.

Mieszko - 26.06.2017 22:05

tak tak tak