Logo

Treningi samemu, czy pod okiem trenera personalnego? Czym jest EMS?

Artykuł dodany: Poniedziałek, 26 czerwca 2017
Treningi samemu, czy pod okiem trenera personalnego? Czym jest EMS?
REKLAMA

EMS, czyli 30 minut zamiast 3 godzin na siłowni. Ta technologia dostępna jest również w Gnieźnie! Czym jest, jak działa i jakie są jej zalety - zapytaliśmy o to Adama Jaworskiego, trenera personalnego.

Trener personalny - dlaczego warto z niego skorzystać? Przecież każdy może wykupić karnet na siłownię i samemu ćwiczyć na wszystkich dostępnych urządzeniach.
Tak, zgadza się - każdy może wykupić karnet i samemu ćwiczyć na dostępnych urządzeniach. Tylko nie każdy wie, jak się do tego zabrać, jak ćwiczyć na danym urządzeniu i co właściwie w tym czasie ćwiczymy. Wiele osób planujących zacząć ćwiczenia wykupuje karnet, ćwiczy dwa tygodnie i rezygnuje z dalszych, ćwiczeń ponieważ nie wie za co się zabrać, bądź łapie kontuzję przez wykonywanie nieodpowiednich ruchów. Trener jest właśnie po to, aby nauczyć jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, pomóc poprawić swoją sylwetkę, kondycję, a nawet zdrowie w znacznie szybszym czasie, niż gdyby klient ćwiczył sam. Już po pierwszym spotkaniu można zauważyć znaczną różnicę między treningami wykonywanymi samemu,  a poprawnie pod okiem trenera.

Czy klienci chętnie korzystają z pomocy trenera personalnego? Jak wygląda obecnie ten trend?
Myślę, że coraz częściej ludzie chcą dbać o siebie, swoją sylwetkę i zdrowie. W większych miastach jak Warszawa, Poznań, Wrocław sport i aktywność fizyczna jest na początku dziennym. Ludzie mają świadomość, że powinno się ćwiczyć, odżywiać zdrowo, gdyż ma to wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. W Gnieźnie najczęściej ludzie zaczynają treningi gdy chcą zrzucić wagę lub zaczynają się jakieś problemy ze zdrowiem. Chociaż i tak ta świadomość zaczyna pomału rosnąć. Dlatego apeluję do wszystkich, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć i nie można się zastać. Człowiek starzeje się wtedy, kiedy przestaje dbać o siebie, swoją sprawność fizyczną i zdrowie.

Jako pierwszy w Gnieźnie prowadzisz treningi EMS. Czym jest EMS i jakie są argumenty za stosowaniem tego typu treningu, w porównaniu z normalną formą ćwiczeń?
EMS to elektrostymulacja mięśni. Innowacyjna, przebadana i bezpieczna technologia EMS umożliwia poprawę wyglądu sylwetki i wydolności organizmu przy maksymalnej oszczędności czasu. Trening trwa zaledwie 30 minut i spalimy podczas niego do 1 000 kcal. Dla przykładu - godzina jazdy rowerem stacjonarnym to spalone raptem 300 kcal. Niezależnie czy naszym celem jest redukcja tkanki tłuszczowej, wyrzeźbienie ciała, czy walka z cellulitem, trening EMS jest gwarancją na uzyskanie oczekiwanych celów w najprostszy i najszybszy możliwy sposób!
Jest to również jedyna metoda na wzmocnienie wszystkich mięśni, w tym mięśni głębokich, bez obciążenia stawów, dlatego jest często używana w fizjoterapi i podczas ćwiczeń z osobami starszymi.

Jakie efekty i w jakim czasie daje EMS? Koszt tego treningu jest nieco wyższy od tradycyjnego, jednak czy w perspektywie czasu bardziej się on opłaca, kiedy chcemy wyrzeźbić swoją sylwetkę?

Pierwsze efekty można zobaczyć już po pierwszym treningu - twarde napięte mięśnie, lepsze samopoczucie (endorfiny), przyjemne zmęczenie. Systematyczne treningi minimum cztery razy w miesiącu, w szybki sposób wpłyną na polepszenie sylwetki, zniwelowanie cellulitu, zmniejszenie obwodu w udach i brzuchu oraz znacznie poprawią kondycję. Tak, zgadza się, trening EMS jest droższy, natomiast jeśli podliczymy sobie karnet na siłownię, treningi personalne, porady dietetyczne, zakup odzieży i poświęcenie 2 - 3 godzin na zwykły trening, to wyjdzie nam kwota przybliżona lub nawet znacznie wyższa przeznaczona na tradycyjne metody.

Ta technologia daje również dodatkową możliwość, jaką jest dojazd do klienta. Kto najchętniej korzysta z tej możliwości?

Bez problemu możemy przetransportować urządzenie do wyznaczonego przez klienta miejsca. Może być to biuro, dom, ulubiony club fitness, czy też Rodos (Rodzinne Ogródki Działkowe otoczone siatką). Najczęściej to rozwiązanie wybierają osoby, które mają małe dzieci w domu i nie mają możliwości zostawienia ich samych, ale także osoby zapracowane, dla których liczy się czas i nie mają go aż tak wiele, żeby jechać do klubu fitness i wracać. Są także klienci, którzy po prostu wstydzą się, bądź nie lubią ćwiczyć w otoczeniu innych osób.

Chcesz rozpocząć treningi pod okiem trenera personalnego? Skontaktuj się z Adamem Jaworskim!
Tel.: 737 771 101
Link do strony www: http://www.fit30.com.pl/
Link do strony na facebooku: https://www.facebook.com/befitelit/
 
tekst: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno