Logo

Krzysztof Modrzejewskie opowie o początkach gnieźnieńskiej kolei

Artykuł dodany: Piątek, 23 czerwca 2017
Krzysztof Modrzejewskie opowie o początkach gnieźnieńskiej kolei

30 czerwca o godz. 17.00 w Instytucie Kultury Europejskiej UAM odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne. Tym razem konwersatoria poprowadzi Pan Krzysztof Modrzejewski, znany pasjonat kolejnictwa, także tego gnieźnieńskiego, organizator "Dni Pary" i wielu innych wydarzeń, które odbywają się w Parowozowni Gniezno.

"Początki gnieźnieńskiej kolei (1872-1918)" to tytuł najbliższych konwersatoriów historycznych, które Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie współorganizuje z Instytutem Kultury Europejskiej. Na każdym ze spotkań, które mają charakter rozmowy i dyskusji, zaproszeni Goście w bardzo angażujący uczestników sposób, opowiadają o historiach związanych z Gnieznem. Zapraszamy serdecznie wszystkich na spotkanie z Panem Krzysztofem Modrzejewskim tym bardziej, że to ostatnie konwersatoria przed przerwą wakacyjną. Wstęp wolny!

Prowadzący konwersatoria opowie o historii powstania dróg żelaznych w Gnieźnie, o tym kiedy kolej powstała i z jakiego powodu pomysł ten się narodził. W związku z tym, że w Gnieźnie były niegdyś dwa dworce, na historię kolejnictwa w naszym mieście składa się wiele ciekawostek, które zaskoczą niejednego mieszkańca pierwszej stolicy.
źródło: MPPP

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno