Logo

Policja ma nowy sprzęt do walki z pijanymi kierowcami

Artykuł dodany: Piątek, 23 czerwca 2017
Policja ma nowy sprzęt do walki z pijanymi kierowcami

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie otrzymali trzy nowe urządzenia do badania trzeźwości - 2 sztuki o nazwie AlcoBlow i 1 alkomat A2.0/04. Urządzenia zostały uroczyście przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu w obecności władz miasta.

ALBUMY ARTYKUŁU:

22 czerwca sprzęt został przekazany na ręce mł. insp. Przemysława Kozaneckiego - Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie przez Piotra Gruszczyńskiego - dyrektora WORD w Poznaniu. W spotkaniu udział wziął włodarz miasta Tomasz Budasz oraz strażnicy miejscy na czele z komendantem Tomaszem Francuszkiewiczem , którzy na co dzień współpracują z policjantami w Gnieźnie w zakresie prowadzenia szeroko rozumianej profilaktyki z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przekazane zostały w sumie 3 urządzenia: alkomat o nazwie AlcoBlow i A2.0/04, które pozwalają na bardzo szybkie zweryfikowanie, czy osoba badana znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu. Policjanci korzystający z tego sprzętu podkreślają, że te alkomaty bardzo ułatwiają pracę. Z nowych urządzeń korzystać będą między innymi policjanci drogówki, którzy codziennie pełniąc służbę dbają o bezpieczeństwo osób poruszających się po drogach powiatu gnieźnieńskiego. Jednym z głównych zadań w tej kwestii jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, dlatego też otrzymany sprzęt na pewno będzie odpowiednio wykorzystywany w codziennej służbie.
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno