Logo

Cytryna zamiast mandatu, jabłko jako pochwała

Artykuł dodany: Czwartek, 22 czerwca 2017
Cytryna zamiast mandatu, jabłko jako pochwała

Cytryna zamiast mandatu, a jabłko dla kierowcy, który przestrzegał przepisów ruchu drogowego. Taką akcję przeprowadzili gnieźnieńscy policjanci z przedszkolakami w ramach wspólnych działań z Urzędem Miejskim pod nazwą "Biorę życie na trzeźwo". Podczas dzisiejszych kontroli obyło bez mandatów.

W Gnieźnie policjanci drogówki wspólnie z przedszkolakami prowadzili działania "Jabłko czy cytryna". Przez ponad dwie godziny na ul. Wrzesińskiej i Rynku w Gnieźnie funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy nie łamią przepisów ruchu drogowego. W trakcie kontroli dzieci nagradzały jabłkiem kierowców, którzy jechali zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Natomiast kierowcy, co do których istniały "zastrzeżenia", zamiast mandatu otrzymywali cytryny.

Podczas prowadzonych działań dzieci wręczyły zdecydowanie więcej jabłek. Sami kierujący byli zaskoczeni nietypową kontrolą i z uśmiechem na twarzy przyjmowali owoce - nawet te kwaśne. Jeden z kierowców - honorowy dawca krwi podzielił się z przedszkolakami otrzymanymi w przychodni czekoladami.

Od dzisiaj do niedzieli Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie prowadzi wspólne działania pod nazwą Weekend Profilaktyczny "Biorę życie na trzeźwo". Wręczanie owoców jest jednym z jej elementów.
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno