Logo

Okradła seniorkę. Łupem padło kilkanaście tysięcy złotych

Artykuł dodany: Czwartek, 22 czerwca 2017
Okradła seniorkę. Łupem padło kilkanaście tysięcy złotych
REKLAMA

Do mieszkania emerytki z Gniezna przyszła kobieta w średnim wieku. Przedstawiła się jako pracownik przychodni i okradła seniorkę z wszystkich oszczędności. Policjanci prowadzą ustalenia, kto dokonał oszustwa.

O wyjątkowej bezwzględności sprawcy można mówić w przypadku oszustwa, do którego doszło wczoraj (21 czerwca) w Gnieźnie. Ofiarą oszustki padła seniorka. Łupem sprawczyni padły wszystkie jej oszczędności, kilkanaście tysięcy złotych.

Z policyjnych ustaleń wynika, że do jednego z mieszkań w centrum miasta zadzwoniła nieznajoma kobieta. Podała, że nazywa się Grażyna Torbicka i przyszła z przychodni dokonać pewnych ustaleń związku z tym, że seniorce należą się pieniądze. Emerytka początkowo uznała, że takie zachowanie gościa może być zasadne, po czym wpuściła ją do środka.

Po wejściu do mieszkania kobieta poinformowała o sposobie otrzymania części pieniędzy i rozpoczęła spisywanie banknotów, które wcześniej położyła na stole twierdząc, że te należą jej się już dziś. W pewnym momencie poprosiła o możliwość skorzystania z łazienki. Po "wykonaniu swoich czynności" nieznajoma wykonała jeszcze kilka czynności, po czym opuściła mieszkanie. Dwie godziny później okazało się, że zniknęły odłożone przez seniorkę pieniądze znajdujące się w pokoju.

Najprawdopodobniej nieznajoma kobieta podająca się za pracownika przychodni dokonała tej kradzieży wykorzystując moment nieuwagi, zamieszania panującego w mieszkaniu. Policjanci powiadomieni o przestępstwie podjęli działania w celu ustalenia i zatrzymania sprawczyni tego oszustwa.

Kolejny raz przypominamy jednak o wyjątkowej ostrożności przy nawiązywaniu kontaktów z osobami obcymi, przy wpuszczaniu nieznajomych do swego mieszkania, o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania.

Swój apel kierujemy również do bliskich seniorów, często samotnie zamieszkujących, aby przekazywały istotne informacje z zakresu bezpieczeństwa i w bezpieczny sposób zabezpieczały wartościowe przedmioty, pieniądze.
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno