Logo

Święto gnieźnieńskich zapaśników

Artykuł dodany: Środa, 21 czerwca 2017
Święto gnieźnieńskich zapaśników

18 czerwca Klub Sportowy Husarz Gniezno zorganizował dla swoich najmłodszych sportowców wewnętrzny turniej zapaśniczy z okazji Dnia Dziecka i wewnętrzne rozgrywki KS Husarz o tytuł Mistrza Klubu w sezonie 2016/2017 w kategorii open.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Zawody odbyły się dzięki uprzejmości Pani Barbary Kędzierskiej i firmy Leo Libra w restauracji Dwór pod Dziką Kaczką. W zmaganiach wzięło udział 22 młodych zapaśników, którzy zostali podzieleni na 7 kategorii wagowych.

Pierwsze miejsca wywalczyli - w kat. wagowej 22 kg Matylda Dziadoszek, w kat. 25 kg Patryk Remlein, w kat. 29 kg Ignacy Szarzyński, w kat. 33 kg Jan Skupin, w kat. 38 Eryk Bogcki, w kat. 43 kg Konrad Sobkowiak i w kat. 50 kg Jakub Budny.

Drugie miejsca zdobyli w odpowiednich kategoriach - Antoni Skupin, Jan Kokot, Dominik Dynaryński, Mateusz Dziadoszek, Hubert Sobkowiak, Jakub Stefański i Kacpert Pastwa.

Na trzecim miejscu uplasowali się - Gabriela Dynaryńska, Zofia Kropaczewska, Alan Woźniak, Mikołaj Budzyński, Alan Bogucki, Hubert Chojnacki, Witold Temczuk i Nikodem Kaczmarczyk.

Po zakończonym turnieju z okazji Dnia Dziecka rozegrane zostały walki o tytuł klubowego mistrza KS Husarz. W celu wyłonienia najlepszego zapaśnika w sezonie 2016/2017 zastosowano formułę polegającą na stoczeniu pojedynków w systemie nordyckim pomiędzy zwycięzcami poszczególnych grup wagowych wyłonionych w turnieju z okazji Dnia Dziecka. Najlepszym zawodnikiem okazał się Eryk Bogucki, który wywalczył tym samym tytuł Mistrza KS Husarz Gniezno w kategorii open w sezonie 2016/2017. Tytuł vice mistrza zdobył Ignacy Szarzyński, a II vice mistrzem został Jakub Budny.

Oprócz rywalizacji dla dzieci przeprowadzono konkurencje dla rodziców w postaci toru przeszkód. Najlepszą  mamą okazała się Emilia Dziadoszek, a ojcem Bartosz Skupin.

Imprezę zaszczycili swoją obecnością - Tomasz Budasz Prezydent Miasta Gniezna, Tadeusz Tomaszewski Przewodniczący Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS (który dokonał otwarcia zawodów), Piotr Kujawski radny Powiatu Gnieźnieńskiego i Marek Szczepanowski inspektor wydziału sportu w Urzędzie miasta Gniezna.

Dzień zawodów był dla członków KS Husarz szczególną okazją do świętowania, z uwagi na fakt pozyskania pierwszej pełnowymiarowej maty zapaśniczej, na której przeprowadzone zostały wspomniane wyżej zawody. Powyższa inwestycja byłaby niemożliwa bez udziału i porozumienia Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Polskiego Związku Zapaśniczego i zaangażowania wielu innych osób związanych ze sportem zapaśniczym.

Z powyższym Zarząd KS Husarz pragnie złożyć szczególne podziękowania
Prezydentowi Miasta Gniezna Panu Tomaszowi Budaszowi i współpracownikom z wydziału sportu UM - Panom Markowi Szczepanowskiemu i Waldemarowi Rewer,
Staroście Powiatu Gnieźnieńskiemu Pani Beacie Tarczyńskiej i współpracownikom z wydziału sportu, turystyki i promocji - Panom Marcinowi Makohońskiemu i Tomaszowi Pokłądeckiemu,
Zarządowi Polskiego Związku Zapaśniczego.

Serdeczne podziękowania za czynne wspieranie powyższej inicjatywy Zarząd KS Husarz składa Panom Tadeuszowi Tomaszewskiemu Przewodniczącemu WZ LZS i Piotrowi Kujawskiemu radnemu Powiatu Gnieźnieńskiego.

W zorganizowanie zawodów zaangażowanych było wielu rodziców młodocianych sportowców  i osób związanych z gnieźnieńskimi zapasami, za co KS Husarz wyraża ogromną wdzięczność, a zwłaszcza Pani Gabrieli Skupin, Państwu Emili i Mateuszowi Dziadoszek, Panom - Zbyszkowi Śliz, Norbertowi Remlein, Szymonowi Bereźnickiemu, Michałowi Siudzińskiemu, Waldemarowi Zamiar oraz wszystkim pozostałym rodzicom, którzy wdrożyli się w pomoc.
tekst: KS Husarz Gniezno
foto: KS Husarz Gniezno

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno