Logo

6 brązowych medali "Samurajów" w XXVIII Mistrzostwach Polski w Karate Tradycyjnym

Artykuł dodany: Środa, 21 czerwca 2017
6 brązowych medali

W ostatni weekend, 16-18 czerwca, w Zamościu odbyły się XXVIII Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017. Do dalekiego Zamościa, aby godnie reprezentować klub i nasze miasto, pojechali: Klaudia Piórek, Joanna Piórek, Aleksandra Politowicz, Jakub Zbierski i Sebastian Kordela.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Wyjazd okazał się fantastycznym sukcesem. Pierwszego dnia rozegrano konkurencje młodzieżowców i seniorów. W grupie młodzieżowców wystartowały Asia Piórek i Ola Politowicz. W grupie seniorów po raz pierwszy w karierze wystartowała Klaudia Piórek. Po konkurencji kata indywidualne, gdzie każda z dziewczyn musiała uznać wyższość koleżanek z innych klubów przyszedł czas na konkurencje fuku-go (dwubój) i kumite indywidualne. Równolegle na osobnych matach rywalizowały przedstawicielki młodzieżowców i seniorek. Wtedy pojawiły się pierwsze sukcesy. Siostry Klaudia i Asia Piórek wywalczyły w konkurencji fuku-go w fantastycznym stylu brązowe medale! Po konkurencji fuku-go panie przystąpiły do kumite indywidualnego (walka). I tutaj z fantastycznej strony pokazały się tym razem Ola Politowicz i Klaudia Piórek które znakomitym stylu wywalczyły brązowe medale Mistrzostw Polski! Po konkurencjach indywidualnych przystąpiono do rozegrania konkurencji drużynowych, gdzie młodzieżowcy i seniorzy występują wspólnie. Rozegrano 2 konkurencje drużynowe: kata drużynowe i po raz pierwszy w historii na Mistrzostwach Polski kumite drużynowe kobiet. W pierwszej konkurencji (kata drużynowe) nasze "niezniszczalne" dziewczyny już po raz 8 wywalczyły medal na imprezie rangi Mistrzostw Polski. Tym razem obroniły brąz wywalczony przed rokiem w Sopocie. Po kata drużynowym rozegrano kumite drużynowe kobiet. I to właśnie ta konkurencja przyniosła najwięcej emocji, tym bardziej, że jak było wspomniane wcześniej była rozgrywana po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski. Nasze dziewczyny w znakomitym stylu przeszły do historii zdobywając w tej konkurencji brązowy medal i tym samym zostając pierwszymi medalistkami Mistrzostw Polski w kumite drużynowym kobiet obok reprezentacji Aleksandrowa Łódzkiego, Lublina i Krakowa. Dziewczyny bardzo dzielnie i co najważniejsze udanie rywalizowały niejednokrotnie z paniami o kilka a nawet kilkanaście lat starszymi i dużo bardziej doświadczonymi od siebie.

Klaudia, Asia i Ola po raz kolejny udowodniły, że zaliczają się do ścisłej krajowej czołówki. Wielką atrakcją po rozegraniu wszystkich konkurencji było wręczenie medali na przepięknym zamojskim Rynku. W kolejnym dniu Mistrzostw Polski rozegrano konkurencje juniorskie. Tym razem do rywalizacji przystąpili Kuba Zbierski i Sebastian Kordela. Również dla nich były to udane mistrzostwa, mimo że nie zdobyli medali. Kuba zaprezentował się znakomicie w kata indywidualnym, gdzie do pierwszej ósemki zabrakło mu 0,2 punktu. Należy podkreślić, że była to konkurencja, w której wystąpiło najwięcej zawodników. Sebastian z kolei otarł się o podium. W konkurencji kumite indywidualne odpadł w walce repasażowej o brązowy medal. Nasze chłopaki wracają jednak z Zamościa z bagażem doświadczeń, które z pewnością zaprocentują w kolejnych latach startów. Ogromne podziękowania za wielki trud włożony w przygotowanie naszych zawodników oraz za obecność przy matach należą się Senseiowi Andrzejowi Zarzecznemu (4 Dan). Podziękowania tym większe, iż ze względu na obowiązki na wyższych uczelniach Klaudia i Asia Piórek oraz Ola Politowicz nie zawsze mogły uczestniczyć w treningach. Podziękowania również dla Senseia Szymona Gogoli (3 Dan) za obecność i cenne uwagi podczas startu naszych zawodników.
tekst: AKT Samuraj Gniezno
foto: AKT Samuraj Gniezno

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno