Logo

Dni Witkowa za nami! Na scenie pojawiły się gwiazdy

Artykuł dodany: Środa, 21 czerwca 2017
Dni Witkowa za nami! Na scenie pojawiły się gwiazdy

17 i 18 czerwca obchodziliśmy Dni Witkowa. W trakcie tego dwudniowego święta, przygotowano wiele wydarzeń i atrakcji dedykowanych mieszkańcom Gminy i Miasta Witkowo.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Radosne świętowanie rozpoczęło się w sobotni, deszczowy poranek Rajdem Rowerowym - "Na trzeźwo oglądam świat". Jego trasa biegła od Witkowa do Gaju. Centralne obchody rozpoczęły się jednak dopiero o godzinie 17.00 od Bloku Muzyczno-Rozrywkowego przygotowanego przez Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie. Kolejno zaprezentowały się grupy taneczno-muzyczne, działające przy witkowskim Ośrodku: ZUMBA, "HAPPY FEET", "KOSMICZNE DZIECIAKI", "WIETRZYKI" oraz "Kapela Odjazdowa z Witkowa". Dzieci i młodzież miały możliwość zaprezentowania swoich talentów na wielkiej scenie. Dla wielu z młodych artystów był to debiut, który na długo zapadnie im w pamięci. Przyglądający się występom mogli na własne oczy przekonać się jaki potencjał drzemie w najmłodszych mieszkańcach Naszej Gminy, ile w nich zapału i entuzjazmu. Po tych swoistych debiutach na scenę wkroczyła gwiazda sobotniego wieczoru "MEZO".

Pierwszy dzień obchodów Dni Witkowa zakończył się pokazem sztucznych ogni oraz dyskoteką pod gwiazdami, którą w klubowych rytmach poprowadził "Dj Jack".

W niedzielę, drugiego dnia obchodów imienin Gminy i Miasta już od rana na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie odbywały się Zawody Wędkarskie. Około godziny 10.00 w Skorzęcinie wystartował również I Cross Skorzęciński - "ÓSEMKA z HACZYKIEM". W biegu udział wzięło ok. 200 uczestników. Trasa mierzyła dokładnie 8,5 km i przebiegała duktami leśnymi na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie.

Oficjalną część niedzielnych uroczystości rozpoczęła Msza Św. w intencji zmarłych samorządowców oraz z prośbą o wsparcie i błogosławieństwo dla obecnych władz Gminy. Następnie uroczystości ponownie przeniosły się na Plac Targowy. Zebranych przywitał Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo - Marian Gadziński, który przekazał życzenia dobrej zabawy i udanego odpoczynku w czasie atrakcji przygotowanych z okazji Dni Witkowa. Po powitaniu na scenie pojawili się Laureaci Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży oraz Zespół Śpiewaczy "My Młodzi". O godzinie 18.30 na scenie pojawiła się kolejna gwiazda - Zespół "FUTURE FOLK". W trakcie występów tej formacji zakopiańska kultura przeplata się z nowoczesnymi brzmieniami. Było skocznie, tanecznie i ludowo. Niemal natychmiast po występie "FUTURE FOLK" na scenie pojawił się Zespół "ON LINE" i rozpoczęła się długo wyczekiwana zabawa.

Niedzielnym obchodom towarzyszyły również liczne imprezy towarzyszące. Zawody Strzeleckie - Sekcja Strzelecka LOK przy Kurkowym Bractwie Strzeleckim w Witkowie, Prezentacja Zespołu Działań Specjalnych 33. BLTr Powidz, wystawa i pokaz Klubu Modelarskiego "SOKÓŁ". W Sali Historii można było obejrzeć okolicznościową wystawę pt. "Z Wojennego albumu Stanisława Popka". Najmłodsi mogli korzystać z atrakcji w postaci dmuchanych zjeżdżalni, zamków i placu zabaw. Kolejne obchody Dnia Witkowa już za rok.
tekst: www.witkowo.pl
foto: Rafał Mikuła

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (2)

Kaufman73
21.06.2017 19:34

Można zadać pytanie panu burmistrzowi? Dlaczego przy takiej imprezie dał pan wyłączność na handel tylko jednej osobie. To kolejna impreza po koncercie ,,Zenka" na którą miał wyłączność jeden człowiek niejaki - Ptak. To wielkie świństwo panie burmistrzu-konkurencja jest zdrowa, towar na festynach DLA LUDZI jest tańszy gdy jest więcej handlujących nie tylko z jednej kliki.

Odpowiedz
Absolwentka
21.06.2017 18:17

Pozdrawiam Witkowo !

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno