Logo

Powrót Jakuba Gewerta na światowe korty

Artykuł dodany: Wtorek, 20 czerwca 2017
Powrót Jakuba Gewerta na światowe korty

W miniony weekend po rocznej przerwie spowodowanej kończeniem studiów w Stanach Zjednoczonych, Jakub Gewert powrócił na światowe korty. Gnieźnianin wystąpił w turnieju rangi ITF Futures w Gdyni z pulą nagród $15,000. W pierwszej rundzie kwalifikacji nie sprostał świeżo upieczonemu Mistrzowi Polski do lat 23, Szymonowi Walkówowi przegrywając 2-6 1-6.

Zawody rozgrywane były w Gdyni na kortach miejscowej Arki. W turnieju wzięło udział około 100 zawodników z całego świata między innymi Stanów Zjednoczonych, Australii, Argentyny czy Indii.

Mecz zaczął się bardzo pomyślnie dla naszego zawodnika. Gewert przełamał serwis przeciwnika już w pierwszym gemie, który trwał ponad 10 minut. Niestety tempo narzucone przez jego przeciwnika (Mistrza Polski U-23 i 1138 zawodnika rankingu ATP) było za szybkie. U gnieźnianina widoczne były braki w przygotowaniu kondycyjnym. Walków świetnie returnował i serwował z dużą skutecznością.  Wrocławianin grał bardzo agresywnie i swoją grą zmuszał Gewerta do gry w defensywnie. Walków rozegrał tego dnia świetny mecz i zasłużenie awansował do kolejnej rundy prestiżowego turnieju.

Obecnie Gnieźnianin przygotowuje się do kolejnych występów w turniejach rangi ITF Futures $15,000. W najbliższych tygodniach, Gewert planuje wziąć udział w zawodach w Mrągowie lub w Usti nad Orlicą w Republice Czeskiej.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno