Logo

Pościg za 70-latkiem, który uciekał "wężykiem". Był trzeźwy!

Artykuł dodany: Wtorek, 20 czerwca 2017
Pościg za 70-latkiem, który uciekał
REKLAMA

Minionej nocy po godz. 3.00 oficer dyżurny gnieźnieńskiej komendy otrzymał informację o Volkswagenie Passacie, którego kierowca "jedzie wężykiem" od pobocza do pobocza. Auto poruszało się ul. Gnieźnieńską w Trzemesznie. Dyżurny skierował w to miejsce policyjny patrol.

Po zauważeniu pojazdu funkcjonariusze podjęli za nim pościg, jednak kierujący pojazdem nie reagował na sygnały błyskowe i dźwiękowe oraz sygnały wydawane ręką do zatrzymania się. Przez cały czas funkcjonariusze mieli kontakt wzrokowy z niebezpiecznie poruszającym się pojazdem. Po przejechaniu kilku kilometrów auto wjechano na teren województwa kujawsko-pomorskiego o czym powiadomiono dyżurnego Policji w Mogilnie. Bezskuteczne były kolejne próby zatrzymania pojazdu. Kierujący kontynuował jazdę. Nie zatrzymał się nawet gdy radiowóz zrównał się z samochodem, a dysponent dawał mu sygnały do zatrzymania ręką. Kierujący stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym poprzez wjeżdżanie na przeciwległy pas ruchu oraz na prawe pobocze jezdni, kilkakrotnie zahaczył też o krawężnik, przez cały czas kontynuował jazdę w kierunku Mogilna. Tam miejscowi policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Trzemeszna zatrzymali auto. Okazało się, że siedzący za kierownicą 70-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego był trzeźwy. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Został przekazany pod opiekę rodzinie.

Sprawą zajmują się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trzemesznie.

Od 1 czerwca, świadome nie zatrzymanie się do kontroli i ucieczka przed Policją, nie jest już wykroczeniem tylko przestępstwem. Jeżeli kierowca dopuści się takiego czynu będzie podlegał karze od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności (do tej taki czyn stanowił wykroczenie, za które groziła grzywna i kara do 30 dni aresztu). Jednocześnie wobec osoby skazanej za tego rodzaju przestępstwo, sąd będzie orzekał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Art. 178b kk. Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Mewa
21.06.2017 08:19

Dziadek dziury omijał a policja myślała, że pijany.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno