Logo

Zasłabła podczas jazdy na rolkach. Pomogli jej strażacy

Artykuł dodany: Poniedziałek, 19 czerwca 2017
Zasłabła podczas jazdy na rolkach. Pomogli jej strażacy

18 czerwca przed godziną 14.00 na skrzyżowaniu przy ul. Jana Pawła II w Witkowie młoda dziewczyna upadła na chodnik podczas jazdy na rolkach. Nie mogła się podnieść. Jeden ze strażaków OSP Witkowo widząc to zdarzenie natychmiast podjął działania ratownicze. Ustabilizował ręcznie poszkodowaną, zebrał wywiad medyczny i zlecił osobie postronnej telefoniczne wezwanie Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Ze względu na nieobecność Zespołu Ratownictwa stacjonującego przy Urzędzie Gminy i Miasta przy ul. Gnieźnieńskiej w Witkowie i zwłoki związanej z oczekiwaniem na przyjazd karetki z Trzemeszna, strażacy załączyli alarm w swojej jednostce i udali się jednym zastępem ratowniczym na miejsce zdarzenia. Ratownicy zbadali dziewczynę, założyli kołnierz i przenieśli na noszach typu deska w zacienione miejsce, aby nie narażać jej dłużej na promieniowanie słoneczne. Cały czas monitorowali tętno i saturację za pomocą pulsoksymetru oraz wspierali ją psychicznie. Dziewczyna była przytomna. Zespół Ratownictwa MEdycznego przetransportował ją na dalsze badania do szpitala w Gnieźnie.
źródło: OSP Witkowo

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Inzynier
19.06.2017 22:16

Ale sensacja że zasłabla pulsometr discovery channel i reszta sprzętu bo zosłabła a może szklanka wody i wywiad by wystarczył skoro przytomna może w ciąży była po weekendowym party

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno