Logo

W gnieźnieńskim Teatrze "Wszystko jest możliwe"

Artykuł dodany: Piątek, 16 czerwca 2017
W gnieźnieńskim Teatrze
REKLAMA

Wydawałoby się, że to koniec sezonu dla gnieźnieńskiej sceny? Nic bardziej mylnego! Już na samym początku letnich wakacji Teatr Fredry w Gnieźnie po raz kolejny oferuje dzieciom w wieku 7-12 lat inspirujący sposób spędzenia wakacyjnego czasu i możliwość współpracy z ciekawymi artystami.

"Wszystko jest możliwe. Wyobraźnia" to cykl warsztatów, które Teatr Fredry w Gnieźnie realizować będzie w ramach programu "Lato w teatrze" 2017. Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas tegorocznych wakacji Teatr Fredry podejmuje temat wyobraźni. Dlatego proponuje dzieciom spotkanie z nieoczywistymi obrazami, znakami, metaforami, szczególny akcent stawiając na wyobraźnię, jako wolność samodzielnego myślenia, na empatię, poetyckość i możliwość stwarzania. Gorąco pragniemy, aby najmłodsi widzowie teatralni mieli szansę bezpośredniego przekonania się na czym polega proces twórczy, jak dzięki sile własnej wyobraźni, która nie podlega przecież żadnym ograniczeniom, może powstać niepowtarzalne dzieło sceniczne - mówi dyrektor - Joanna Nowak.

Każdy uczestnik projektu będzie miał wyjątkową szansę przekonać się, że teatr może być jedynie sprawą wyobraźni. Tym razem do jego kreowania gnieźnieńska scena pragnie zaprosić dzieci, a istotą naszego Lata w teatrze nie będzie doskonalenie kunsztu, lecz dobra zabawa i wzmacnianie wiary w swoje możliwości. W program projektu wpisana została rozgrzewka wyobraźni, warsztat muzyczny, choreograficzny i reżyserski oraz impro. Uczestnicy podczas dwutygodniowych spotkań sprawdzać będą możliwości, jakie daje ciało, moc improwizacji oraz relacji powstających między ludźmi.

Teatr zaprasza wszystkich, którzy pragną się przekonać, że o możliwościach twórczego i samodzielnego działania nie decyduje wiek, doświadczenie i wiedza, ale ciekawość i chęć odkrywania świata! Chcecie poeksperymentować z możliwościami własnej wyobraźni? Oddać się twórczej, dziecięcej zabawie? To dla Was jest Lato w Teatrze Fredry!

Uwaga! Rekrutacja trwa tylko tydzień i rusza już dziś! Zapisy od 14 do 21 czerwca przyjmowane są pod numerem telefonu: 61 426 16 15.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno