Logo

Nowy SUV już niebawem Citroen Szpot Swarzędz

Artykuł dodany: Piątek, 16 czerwca 2017
Nowy SUV już niebawem Citroen Szpot Swarzędz
REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że Citroen Szpot Swarzędz w drugiej połowie roku będzie miał w swojej ofercie nowego SUV-a - Citroena C3 Aircross.

Citroën kontynuuje światową ofensywę w segmencie SUV-ów. Po wprowadzeniu modelu C5 Aircross, prezentuje z kolei model C3 Aircross. To kompaktowy, pełen wyrazu SUV nowej generacji. Osobowość tego modelu odzwierciedlają liczne możliwości personalizacji, obejmujące 90 kombinacji wyglądu zewnętrznego i pięć możliwości wystroju wnętrza. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, ten „People Minded SUV” oferuje niespotykanie przestronne wnętrze o wyjątkowych możliwościach konfiguracji oraz doskonałe doświetlenie kabiny dzięki otwieranemu, przeszklonemu dachowi. Model C3 Aircross, stworzony w myśl programu „Citroën Advanced Comfort®”, zaprasza do podróży w komfortowych warunkach i zapewnia unikatowe doznania z jazdy. Swobodnie czuje się w mieście jak i na dalekich trasach, ma większe możliwości poruszania się w trudnym terenie dzięki systemom Grip Control ® i Hill Assist Descent. Dodatkowo dysponuje zaawansowanymi technologiami obejmującymi 12 systemów wspomagania prowadzenia, takimi jak wyświetlacz przezierny HUD i cztery technologie łączności z otoczeniem, jak np. bezprzewodowa ładowarka do smartfonów. Nowy kompaktowy SUV Citroën C3 Aircross trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2017 roku, najpierw na terenie Europy, a następnie na rynki pozaeuropejskie.

Po inauguracji w kwietniu tego roku podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju nowego Citroëna C5 Aircross, SUV-a z segmentu C, Citroën przyspiesza światową ofensywę w segmencie SUV-ów. Marka zaprezentowała nowego, kompaktowego SUV-a Citroëna C3 Aircross i zamierza podbić ten segment rynku, na którym sprzedaż w latach 2012 - 2016 w Europie i na świecie uległa aż pięciokrotnemu zwiększeniu.  Dwa „People minded” SUV-y odpowiadają oczekiwaniom klientów. Już na etapie projektowania konstruktorzy uwzględnili sposoby użytkowania samochodu i marzenia klientów o samochodzie, przesycone duchem optymizmu i wspólnych wypraw. SUV-y nowej generacji łączą styl budzący poczucie bezpieczeństwa z przykuwającą uwagę, oryginalną, pełną energii osobowością. Wprowadzają nowy standard w zakresie komfortu, walorów użytkowych i warunków podróżowania. Są idealną ilustracją bogatego know-how marki w zakresie stylistyki, przestronności wnętrza i zapewniania dobrego samopoczucia.

Nowy Citroën C3 Aircross czerpie inspiracje z zaprezentowanego podczas targów motoryzacyjnych Genewa 2017 koncepcyjnego modelu C-Aircross i w pełni odzwierciedla DNA marki. Dzięki temu wnosi powiew świeżości do świata kompaktowych SUV-ów. Z zewnątrz samochód wyróżnia się unikatową sylwetką. Oferuje niespotykany wachlarz możliwości personalizacji, który pozwala zaakcentować jego silną osobowość. Innowacyjne wnętrze imponuje typowym dla marki komfortem związanym z programem Citroën Advanced Comfort®, który jest ukierunkowany w szczególności na zwiększanie przestronności, możliwości konfiguracji i doświetlenia kabiny. Nowy Citroën C3 Aircross w pełni wpisuje się we współczesny styl życia. Jest połączony z otoczeniem i oferuje wszelkiego typu technologie ułatwiające życie zarówno w mieście jak i na dalekich trasach. Jednym słowem jest to SUV skierowany do klientów ceniących wyrafinowanie, dobre samopoczucie i wędrówki po bezdrożach, aby móc zdobywać całkiem nowe oświadczenia.
Nowy, kompaktowy SUV Citroën C3 Aircross wyróżnia się w świecie SUV-ów dzięki:

SILNEJ OSOBOWOŚCI I LICZNYM MOŻLIWOŚCIOM PERSONALIZACJI
Nowy Citroën C3 Aircross jest kompaktowym SUV-em o długości 4,15 m, wyróżniającym się sylwetką pełną siły, oryginalności i świeżości. Unikatowa budowa nadwozia i cechy wspólne dla nowych modeli Citroëna powodują, że ma wszelkie atrybuty odpowiadające solidnemu i bezpiecznemu SUV-owi: zwiększony prześwit, podwyższona pozycja za kierownicą, ochronna osłona przedniego i tylnego zderzaka, duże koła i poszerzone nadkola. Sylwetkę o wyraźnie zaokrąglonych kształtach podkreślają akcenty graficzne, takie jak barwne elementy  relingów dachowych czy szyby w tylnych słupkach z efektem „żaluzji”. Model C3 Aircross wyróżnia się także niespotykanie bogatą ofertą personalizacji, która obejmuje 90 kombinacji wyglądu zewnętrznego z czterema kolorami dachu dla wersji dwubarwnych i czterema pakietami kolorystycznymi oraz pięć mocno zróżnicowanych wystrojów wnętrza. Stylistyka wnętrza z wieloma poziomymi liniami doskonale podkreśla przestronność kabiny i wywołuje poczucie bezpieczeństwa. Specyficzny dla SUV-a charakter i właściwości jezdne C3 Aircross ujawniają się także z chwilą zajęcia miejsca za kierownicą. Samochód jest zwrotny w mieście dzięki zwartej budowie i zawsze gotów do wypraw po bezdrożach dzięki systemom Grip Control® i Hill Assist Descent. Ponadto C3 Aircross dysponuje bogatą ofertą oszczędnych i efektywnych energetycznie silników benzynowych i wysokoprężnych.

NIEZRÓWNANEJ PRZESTRONNOŚCI I MOŻLIWOŚCI KONFIGURACJI W SEGMENCIE KOMPAKTOWYCH SUV-ÓW
Program Citroën Advanced Comfort®, który służy zapewnianiu dobrego samopoczucia i wygody był podstawą przy tworzeniu tego praktycznego i przestronnego kompaktowego SUV-a nowej generacji. To model bezkompromisowy pod względem komfortu i funkcjonalności. Oferuje obszerne, komfortowe siedzenia i wyróżnia się wzorcową przestronnością. Ma największą odległość od siedzisk do dachu, najwięcej miejsca na nogi, niezrównane możliwości konfiguracji wnętrza z przesuwaną i składającą się z dwóch niezależnych elementów tylną kanapą oraz składanym do położenia stolika fotelem pasażera z przodu, zwiększającym długość przestrzeni ładunkowej do 2,40 m. Dodatkowo wyjątkowo pojemny bagażnik o pojemności 410 l z możliwością powiększenia do 520 l. Dobre samopoczucie w kabinie gwarantuje też skąpane w świetle wnętrze za sprawą szklanego, panoramicznego, dużego i otwieranego dachu. Podążający z duchem czasu C3 Aircross dysponuje szeregiem pomysłowych schowków, łącznie ze strefą bezprzewodowego ładowania smartfonów na środkowej konsoli oraz kompletną gamą systemów wspomagania prowadzenia, takich jak wyświetlacz HUD, Active Safety Brake, system automatycznego przełączania świateł, system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości, nie zapominając o takich użytecznych na co dzień rozwiązaniach jak Park Assist czy CITROËN Connect Navi.

SUV O SILNEJ OSOBOWOŚCI I LICZNYCH MOŻLIWOŚCIACH PERSONALIZACJI
Nowy Citroën C3 Aircross jest kompaktowym SUV-em, wyróżniającym się sylwetką pełną siły, oryginalności i świeżości. C3 Aircross ma nadwozie o unikatowych kształtach, całkowicie spójne z najnowszymi modelami marki. Dysponuje wszystkimi atrybutami solidnego i dającego poczucie bezpieczeństwa SUV-a. Dysponuje również niezrównanie bogatą ofertą personalizacji. Typowa optymistyczna natura SUV-a znajduje również swój wyraz w systemach Grip Control® i Hill Assist Descent, które wprost zapraszają do wędrówek po bezdrożach.

SUV O UNIKATOWEJ BUDOWIE
Nowy kompaktowy SUV Citroën C3 Aircross powstał z inspiracji zespołu stylistów pracujących pod kierunkiem Alexandra Malvala, dyrektora działu stylistyki marki Citroën. Już na pierwszy rzut oka C3 Aircross urzeka unikatowym kształtem, świeżością i dającym poczucie bezpieczeństwa wyglądem. Jego kompaktowe, podwyższone nadwozie o długości 4,15 m, szerokości 1,76 m i wysokości 1,64 m, prezentuje idealne proporcje. Cieszy oko płynnymi i dynamicznymi kształtami. Atrakcyjny, kompaktowy SUV „by Citroën” daje poczucie dominacji na drodze. Nowy C3 Aircross ma unikatową w tym segmencie sylwetkę, w szczególności dzięki dającej poczucie mocy, krótkiej i wysoko umieszczonej masce. Samochód wywołuje wrażenie solidności. Dumnie prezentuje charakterystyczny układ przednich i tylnych świateł, ale bez zbędnej agresywności dzięki zrównoważonemu układowi poziomych linii i zaokrąglonym kształtom. Stabilny, z kołami o dużej średnicy, C3 Aircross ma prześwit zwiększony o 20 mm w porównaniu z nowym Citroënem C3, który został zbudowany na tej samej płycie podłogowej. Dynamiczny styl i poczucie bezpieczeństwa to również efekt poszerzonych nadkoli i ochronnych osłon zderzaków SUV-a. Wszystkie wizualne elementy podkreślają zamiłowanie do bezdroży i składają się na jego unikatową osobowość.

Przód nowego C3 Aircross ma wspólne dla modeli Citroën charakterystyczne dwupoziomowe światła, które dodają wyrazistości. Umieszczone na górnym poziomie światła LED do jazdy dziennej są połączone z logo marki podwójnymi chromowanymi listwami, podkreślając w ten sposób szerokość samochodu. Główne światła umieszczono w dolnej części układu. Składają się z reflektorów o kwadratowym, zaokrąglonym kształcie z kolorowym obramowaniem, oraz ze świateł przeciwmgielnych. Centralną część przodu zajmuje obszerny, dający poczucie mocy wlot powietrza. Całość uzupełnia umieszczona w dolnej części osłona zderzaka, podkreślająca przynależność C3 Aircross do świata SUV-ów.

Mocno zarysowane tylne nadkola C3 Aircross uwydatniają szerokość samochodu i muskularny charakter. Tylne światła z efektem 3D wskazują na rodzinne powiązania z nowym Citroënem C3 i modelem koncepcyjnym C-Aircross. Zaawansowane technologicznie światła są wzbogacone ozdobnymi wstawkami w czarnym, lśniącym kolorze na pokrywie bagażnika, na której umieszczono dwubarwny napis C3 Aircross i czarne, lśniące logo marki. To śmiałe połączenie wydłuża obydwa klosze świateł, poszerzając optycznie nadwozie samochodu i podkreślając jego technologiczne zaawansowanie. Potężny tylny zderzak z ochronną nakładką nawiązuje rysunkiem do przodu i dodatkowo podkreśla solidność i specyficzną dla SUV-a naturę.

Jak na prawdziwego SUV-a przystało, nowy C3 Aircross ma także mocno zarysowane błotniki, poszerzające nakładki ochronne nadkoli i boczne, barwione w masie listwy chroniące dolne partie nadwozia. Osobowość tego SUV-a daje się najlepiej uchwycić spoglądając na jego sylwetkę. Profil samochodu jest podkreślony innowacyjnymi akcentami. Należą do nich stylizowane i tworzące unikatowy znak rozpoznawczy elementy ozdobne tylnych słupków o zrównoważonych poziomych liniach, które zapowiadają przestronność wnętrza.  Obecne już w modelu koncepcyjnym C-Aircross szyby w tylnych słupkach, wykonane z poliwęglanu z zatopioną w nim barwną folią silnie kontrastują graficznie w tylnej części nadwozia. Tworzą „efekt żaluzji” i nadają osobowości samochodu unikatowy rys oraz pozwalają skryć wnętrze auta, umożliwiając przy tym przenikanie światła do kabiny i nie pogarszając widoczności. 

SUV O LICZNYCH MOŻLIWOŚCICH PERSONALIZACJI W 90 KOMBINACJACH
Kolejnym istotnym elementem składowym stylistyki i osobowości nowego SUV-a Citroën C3 Aircross jest jak najlepsze dopasowanie się do osobowości klientów. Dla zachowania spójności z nowym C3, styliści Citroën tchnęli w kompaktowego SUV-a C3 Aircross ducha nowoczesności i przebojowości poprzez liczne możliwości personalizacji. Dzięki temu każdy klient może wyrazić swój charakter, od najspokojniejszego po najbardziej żywiołowy. Na przykład klient może wybrać kolor dachu i połączyć z jednym z pakietów kolorystycznych, nadając ton sylwetce samochodu. Barwne akcenty ożywiające styl kompaktowego SUV-a zostały przemyślane w najdrobniejszych szczegółach i można je odnaleźć w relingach dachowych, szybach w tylnych słupkach, obudowie lusterek bocznych, obramowaniu przednich świateł i w środku kół z obwódkami.

Model C3 Aircross wykorzystuje szeroki wachlarz elementów personalizacji nadwozia i w ten sposób wyróżnia się z tłumu.. SUV stawia na grę kontrastów, możliwą dzięki 90 dostępnym kombinacjom pozwalającym wyrazić charakter i upodobania każdego użytkownika:
 • 8 kolorów nadwozia (Natural White, Ink Black, Misty Grey, Cosmic Silver, Passion Red, Breathing Blue, Sable i Spicy Orange)
 • 4 kolory dachu w wersjach z dwukolorowym nadwoziem (Ink Black, Natural White, Spicy Orange lub Sable - zależnie od rynku)
 • 4 pakiety kolorystyczne (Pomarańczowy, Szary, Biały i Czarny).

W ten sposób klienci mogą w zależności od swoich upodobań ożywić klasyczne kolory lub złagodzić kontrasty. Mogą również wybierać między różnymi wzorami kół dzięki bogatej gamie stylizowanych 16-calowych kołpaków oraz 16- lub 17-calowych aluminiowych, diamentowanych felg.
Personalizacja obejmuje także kabinę nowego C3 Aircross z możliwością wyboru jednego z pięciu wystrojów wnętrza. Stylistyka kabiny C3 Aircross inspirowana jest światem dekoracji wnętrz czy też mody. Posługuje się czystymi liniami, językiem kształtów dających poczucie bezpieczeństwa, z zachowaniem staranności wykończenia i różnorodności faktur wokół deski rozdzielczej. Elementy ozdobne płatów drzwi, barwne akcenty w kierownicy i nawiewach jak również obicia siedzeń wyróżniają się harmonijnymi kolorami i materiałami, współtworząc wyjątkową atmosferę, jak w domowym salonie. W zależności od wybranej kolorystyki neutralnej, ciepłej, dynamicznej czy luksusowej, C3 Aircross oferuje kierowcy i pasażerom szeroki wachlarz możliwości wyrażenia swojej osobowości:
 • Wystrój standardowy charakteryzują czyste i oszczędne linie z fakturowaną powierzchnią deski rozdzielczej w kolorze szarym oraz tkaninowe obicia siedzeń w kolorze Mica Grey podkreślone białymi obramowaniami nawiewów.
 • Wystrój Metropolitan Grey eksponuje przestronność wnętrza. Główny nacisk położony jest na rozświetlenie wnętrza i stworzenie dobrego samopoczucia poprzez zastosowanie świetlistych barw i ciepłych tkanin, które są użyte również w elementach ozdobnych deski rozdzielczej. Nawiewy mają obramowania w kolorze pomarańczowym.
 • Wystrój Urban Red wyraża witalność i technologiczne zaawansowanie SUV-a. Wprowadza grę kontrastów między ciemnymi kolorami wnętrza a pomarańczowymi akcentami przeszyć tapicerki w kolorze Quartz Dark Grey i obramowań nawiewów. Elementy ozdobne deski rozdzielczej są pokryte skórą ekologiczną.
 • Wystrój Hype Mistral kojarzy się z luksusem. Wyróżnia się łączoną tapicerką ze skóry ekologicznej w połączeniu z tkaniną w pepitkę oraz deską rozdzielczą również pokrytą skórą ekologiczną. Nawiewy mają obramowania w kolorze matowego chromu.
 • Wystrój Hype Colorado również przywodzi na myśl stylistykę z najwyższej półki, z miękkimi w dotyku materiałami wykończeniowymi i barwnymi akcentami w kolorze Colorado pojawiającymi się w obrębie siedzeń, dwubarwnej kierownicy i ozdobnej wstawki na desce rozdzielczej.

JAZDA SUV-em
Zasiadając za kierownicą C3 Aircross można poznać cechy i właściwości jezdne typowe dla SUV-a. Nowy Citroën C3 Aircross dominuje na drodze dzięki zwiększonemu prześwitowi oraz dużym kołom. Wyposażony w Grip Control® z funkcją Hill Assist Descent dobrze czuje się w każdym terenie. C3 Aircross skierowany jest do fanów spędzania wolnego czasu w mieście, czy na zakupach jak również do tych, którzy preferują sport, rekreację i inne rodzaje aktywności na wolnym powietrzu. Jest zawsze gotowy do wypadów poza miasto i porzucenia utartych ścieżek, zmieniając tryb działania napędu.

 C3 Aircross jest wyposażony w układ przeniesienia napędu do jazdy w trudnych warunkach Grip Control® oraz w specjalnie dobrane opony Mud & Snow 16’’ lub 17’’. Dzięki temu jest wszechstronny w użytkowaniu i przystosowany do różnego rodzaju dróg, niezależnie od warunków i typu nawierzchni. Pięć trybów jazdy zwiększa bezpieczeństwo w każdych warunkach. System Grip Control® może działać w trybie automatycznym Standard. Kierowca może też samodzielnie wybrać jeden z pozostałych trybów działania napędu do jazdy po piasku, w terenie, śniegu lub ESP OFF.

Współpracująca z systemem Grip Control® funkcja Hill Assist Descent pomaga w utrzymaniu ograniczonej prędkości jazdy nawet na drodze o silnym nachyleniu. Technologia ta pozwala zachować zamierzony tor jazdy zmniejszając ryzyko poślizgu samochodu podczas zjeżdżania ze wzniesienia. Nowa funkcja wspomagania zjazdu ze wzniesienia ułatwia pełną kontrolę nad samochodem i bezpieczny zjazd. System utrzymuje bardzo niską prędkość samochodu (3 km/h), zapewniają pełną kontrolę i zachowanie bezpieczeństwa w trudnych sytuacjach.

Dopełnieniem zaawansowanej technologii i rekreacyjnych zalet samochodu jest szeroka gama oszczędnych i sprawnych silników najnowszej generacji. Model C3 Aircross jest idealnym partnerem w codziennym przemieszczaniu się po mieście, podczas wypadów weekendowych lub wyjazdów wakacyjnych, ponieważ ma 3-cylindrowe silniki PureTech wyposażone w najnowsze technologie, które zapewniają szybką reakcję przy przyspieszaniu, jak również ograniczone zużycie paliwa i emisję zanieczyszczeń (International Engine of the Year 2015 i 2016). Silniki BlueHDi również pozwalają użytkownikom samochodu korzystać w pełni z przyjemności jazdy oraz zapewniają oszczędną eksploatację z dbałością o środowisko.
Silniki benzynowe  Nowy SUV Compact Citroën C3 Aircross jest dostępny w najmocniejszej wersji z silnikiem PureTech 130 z 6-biegową skrzynią manualną. Silnik PureTech 110 jest oferowany z manualną skrzynią, ale też z automatyczną skrzynią EAT6, by zapewnić maksymalny komfort i przyjemność z jazdy (PureTech 110 EAT6). Samochody z podstawowego poziomu gamy oferowane są z silnikiem PureTech 82 ze skrzynią manualną.
Silniki wysokoprężne  Nowy SUV Compact Citroën C3 Aircross jest wyposażony w manualną skrzynię biegów współpracującą z jednym z dwóch silników do wyboru:  BlueHDi120 (skrzynia z 6 przełożeniami) i BlueHDi 100.

Sześć jednostek napędowych dostępnych w Europie uzupełniają dwa silniki opracowane specjalnie na eksport na dalekie rynki: benzynowe PureTech 110 EAT6 i wysokoprężne HDi 90 współpracujące ze skrzynią manualną.

KOMPAKTOWY SUV Z NAJWIĘKSZĄ W SEGMENCIE PRZESTRZENIĄ WEWNĄTRZ I MODULARNOŚCI
Realizacja projektu Citroën Advanced Comfort® zakłada przywiązanie szczególnej wagi do każdego rodzaju komfortu pasażerów w kabinie i praktycznych zalet kompaktowego SUV-a „people minded”. Zaprojektowany jako w pełni niezależne miejsce do działania, C3 Aircross jest wygodny i przyjazny w użytkowaniu. Jego pomysłowa konstrukcja łączy kompaktowe wymiary nadwozia z wyjątkowo obszernym i praktycznym wnętrzem. Nowy C3 Aircross jest łatwy w codziennym użytkowaniu za sprawą przydatnych, intuicyjnych technologii.

NAJOBSZERNIEJSZE WNĘTRZE SAMOCHODU W SEGMENCIE
Nowy C3 Aircross stawia na komfort wnętrza rozumiany jako poczucie przestrzeni i wygody. Zaraz po zajęciu miejsca w kabinie to wrażenie potęguje szeroka, pozioma deska rozdzielcza, która stwarza dużo przestrzeni, jak również atrakcyjne w formie i wygodne fotele. Przestronny i dowolnie modularny Nowy SUV Compact Citroën C3 Aircross jest w swym segmencie niepowtarzalną propozycją najbardziej przestronnego wnętrza. Zgodnie z założeniami programu Citroën Advanced Comfort®, C3 Aircross prezentuje nowatorską koncepcję nadwozia z przestronną kabiną oraz wyjątkowo liczne możliwości aranżacji wnętrza i obszerny bagażnik.

Przestronne wnętrze. Konstrukcja nadwozia C3 Aircross z pięcioma miejscami z dużą ilością miejsca na nogi i nad głową, zapewnia najobszerniejsze wnętrze w tym segmencie oraz niezrównany komfort. C3 Aircross jest  „Best in class”  pod względem przestrzeni nad głową z przodu i z tyłu z największą wysokością kabiny, która zapewnia pasażerom poczucie wygody i swobody niezależnie od zajmowanego miejsca. Rozstaw osi wynoszący 2,60 m zapewnia też dużo przestrzeni na wysokości kolan pasażerów siedzących z tyłu.
Modularność. C3 Aircross oferuje największą modularność w swoim segmencie. Przyczynia się do tego składana tylna ławka w układzie 2/3 - 1/3 ze składanymi oparciami i siedziskami przesuwanymi w dwóch, niezależnych częściach w zakresie 150 mm. Jej składanie i rozkładanie jest bardzo łatwe. Niezwykle funkcjonalny, przedni fotel pasażera może być złożony w razie potrzeby przewiezienia długich przedmiotów. Wystarczy jeden ruch ręki, by maksymalna długość przestrzeni bagażowej osiągnęła 2,40 m.
Objętość bagażnika.  Pasażerowie nie muszą ograniczać się w pakowaniu bagaży, ponieważ C3 Aircross ma największy bagażnik w swoim segmencie, z wygodnym dostępem po otwarciu dużej, tylnej klapy i niskim progiem załadunku bagaży. Objętość bagażnika wynosi 410 litrów z możliwością zwiększenia do 520 litrów po przesunięciu tylnej ławki maksymalnie do przodu. Po złożeniu tylnych foteli, całkowita objętość przestrzeni bagażowej osiąga 1289 litrów. Praktyczny w codziennej jeździe C3 Aircross ma również składaną tylną półkę, która może być schowana za tylną ławką, by umożliwić przewóz wyższych przedmiotów w bagażniku. Innym pomysłowym rozwiązaniem jest podłoga bagażnika o dwóch możliwych położeniach, dzięki temu można uzyskać płaską podłogę po złożeniu tylnych foteli.

SZKLANY, OTWIERANY DACH PANORAMICZNY
Jasne i przyjazne wnętrze Nowego C3 Aircross emanuje świeżością i poczuciem komfortu. C3 Aircross to przede wszystkim duże powierzchnie przeszklone boków nadwozia, które zapewniają doskonałą widoczność w promieniu 360° i pełne doświetlenie wnętrza kabiny. Niecodzienne oświetlenie wnętrza podkreślają ozdobne naklejki w kształcie perskich wzorów, które są umieszczone na tylnych bocznych szybach i tworzą wyjątkową grę światła i cieni. C3 Aircross to także piękny widok na niebo przez szklany, otwierany dach panoramiczny. Jest to wyposażenie wyjątkowe w segmencie SUV-ów klasy B, z elektrycznym sterowaniem sekwencyjnym, żaluzją zasłaniającą dostęp światła i diodowym podświetleniem. Szklany dach ma wymiary o powierzchni przeszklonej długości blisko jednego metra. Innym sposobem na regulowanie oświetlenia we wnętrzu samochodu są zasłony przeciwsłoneczne znajdujące się przy tylnych fotelach. C3 Aircross oferuje niespotykane poczucie swobody zarówno przy zamkniętym jak i otwartym dachu, a każda podróż staje się niespotykanym przeżyciem.

POMYSŁOWE SCHOWKI
Kolejnym ważnym elementem decydującym o wygodzie w kabinie są schowki. Nowy C3 Aircross jest funkcjonalny i ma różnorodne schowki. Są to pomysłowo zaprojektowane miejsca na różnego rodzaju przedmioty przydatne w kabinie. W konsoli centralnej zaprojektowano miejsce na smartfon, które jest jednocześnie bezprzewodową stacją do ładowania aparatu. Oświetlony i chłodzony schowek w desce rozdzielczej pomieści 1,5-litrową butelkę, podobnie jak kieszenie w drzwiach przednich po stronie kierowcy i pasażera. Po stronie pasażera jest zagłębienie przypominające piórnik, na drobne przedmioty, takie jak klucze, długopis czy monety. Pasażerowie zasiadający z tyłu dysponują dodatkowymi schowkami. W składanym oparciu środkowego fotela przewidziano uchwyty na kubki oraz klapę pozwalającą na przewóz nart czy innych długich przedmiotów.

KOMFORT W STYLU CITROËNA
Zgodnie z wartościami marki i programem Citroën Advanced Comfort®, Nowy C3 Aircross wykorzystał w pełni know-how Citroëna i oferuje optymalny komfort podróżowania zarówno kierowcy jak i pasażerom. Celem jest zapewnienie coraz przyjemniejszych samopoczucia w każdej podróży i izolacja użytkowników samochodu od nieprzyjaznych czynników zewnętrznych. O wzorcowym komforcie wnętrza samochodu C3 Aircross decydują:
 • wygodne fotele z szerokimi i głębokimi siedziskami,
 • zawieszenie o typowej dla Citroëna charakterystyce pracy skutecznej w każdych warunkach drogowych ,
 • starannie zaprojektowana i wykonana izolacja dźwiękowa kabiny.
   
TECHNOLOGIE UŁATWIAJĄCE ŻYCIE

12 SYSTEMÓW WSPOMAGANIA PROWADZENIA POJAZDU PRZYDATNYCH NA CODZIEŃ
Zgodnie z założeniami programu Citroën Advanced Comfort®, w projekcie Nowego SUV Compact Citroën C3 Aircross przewidziano również ułatwienia w użytkowaniu samochodu. W związku z tym zastosowano w modelu intuicyjne technologie, które zapewniają bezpieczeństwo i wygodę prowadzenia poprzez wspomaganie kierowcy w codziennym użytkowaniu i przy wykonywaniu różnego rodzaju manewrów:

System bezkluczykowego dostępu do samochodu i rozruchu - model oferuje możliwość zamknięcia, otwarcia zamków drzwi i rozruchu silnika bez wyjmowania kluczyka z kieszeni. Samochód rozpoznaje swojego kierowcę, gdy znajdzie się on w pobliżu.
Kolorowy ekran przezierny Head-up display - kierowca ma w polu widzenia informacje, które są przydatne w prowadzeniu samochodu. Dane takie jak prędkość, wskazania tempomatu są wyświetlane w kolorze na wysuwanym ekranie. Kierowca ma je stale w polu widzenia bez potrzeby odrywania wzroku od drogi.
Kamera cofania Top Rear Vision - zapewnia szeroki zakres wyświetlanego obrazu i ułatwia manewry parkowania. W chwili włączenia wstecznego biegu, kamera przekazuje obraz na 7-calowy ekran dotykowy i pokazuje widok obszaru za samochodem w promieniu 180° z zaznaczonymi kolorowymi liniami określającymi tor ruchu pojazdu i odległość od przeszkody.
System Park Assist - zapewnia łatwe i bezpieczne parkowanie. Jest to system aktywnego wspomagania parkowania równoległego i prostopadłego. Na życzenie kierowcy, system rozpoznaje automatycznie miejsce parkingowe, następnie steruje układem kierowniczym tak, aby bezpiecznie zaparkować samochód. Kierowcy pozostaje tylko włączenie wstecznego biegu i wciskanie pedału gazu i hamulca.
System Active Safety Brake - samochód ma dźwiękową i wzrokową sygnalizację ostrzegawczą, by zmniejszyć ryzyko kolizji z przeszkodą pojawiającą się przed samochodem. W przypadku braku reakcji kierowcy system samoczynnie włącza hamulce. Wielofunkcyjna kamera, zamontowana przy górnej krawędzi przedniej szyby, wykrywa przeszkody znajdujące się przed samochodem, takie jak inne samochody jadące w tym samym kierunku lub stojące w miejscu. W razie wykrycia ryzyka kolizji przy prędkości od 5 do 85 km/h czujnik automatyczne włącza układ hamulcowy. Prędkość samochodu nie może przekraczać 80 km/h w chwili wykrycia innego, stojącego pojazdu i 60 km/h, gdy system rozpozna obecność pieszego.
System aktywnego monitorowania pasa ruchu  Pomaga walczyć ze spadkiem koncentracji czy też zwykłej nieuwagi za kierownicą. Działa przy prędkości powyżej 60 km/h. Funkcja wykrywa niezamierzone zjechanie samochodu z pasa ruchu i przekroczenie linii ciągłej lub przerywanej bez włączenia kierunkowskazu. Wówczas powiadamia o tym kierowcę sygnałem dźwiękowym i graficznym wyświetlanym na tablicy rozdzielczej.
System kontroli martwego pola - za pomocą piktogramów widocznych w lusterkach bocznych system informuje o obecności samochodu w martwym polu widzenia.
System monitorowania ograniczeń prędkości - przekazuje kierowcy informacje o ograniczeniach prędkości, wyświetlając je na ekranie tablicy rozdzielczej. Stwierdzona prędkość ograniczenia może zostać zarejestrowana w regulatorze jako żądana prędkość jazdy.
System automatycznego przełączania świateł - podnosi bezpieczeństwo podczas jazdy nocą dzięki automatycznej zmianie świateł z drogowych na mijania i odwrotnie w zależności od sytuacji na drodze.
System monitorujący zmęczenie kierowcy - wielofunkcyjna kamera umieszczona u góry przedniej szyby śledzi zachowania kierowcy i w razie stwierdzenia spadku jego czujności, system wysyła sygnał ostrzegawczy. System ocenia stan czujności kierowcy poprzez analizę odchylenia toru jazdy w stosunku do linii na jezdni. Funkcja ta jest szczególnie przydatna na drogach szybkiego ruchu przy prędkości przekraczającej 65 km/h.
System Coffee Break Alert - zaleca kierowcy przerwę w podróży po dwóch godzinach nieprzerwanej jazdy z prędkością przekraczającą 70 km/h.
System Grip Control® z funkcją Hill Assist Descent - zapewnia kierowcy panowanie nad mobilnością samochodu i jego prędkością na każdej nawierzchni, nawet na stromych zjazdach. 

CZTERY TECHNOLOGIE MULTIMEDIALNE ZAPEWNIAJĄCE ŁĄCZNOŚĆ POMIĘDZY CYFROWYM ŚWIATEM KLIENTA I SAMOCHODEM
Dbając o jeszcze wyższy poziom wygody jazdy i intuicyjnych funkcji samochodu, Nowy SUV Compact Citroën C3 Aircross został wyposażony w 7-calowy, dotykowy tablet, który jest swoistym centrum zarządzania urządzeniami na pokładzie, takimi jak klimatyzacja, radio, telefon czy system nawigacji. Samochód ma być dla użytkownika narzędziem ułatwiającym funkcjonowanie na co dzień i kontakt ze światem, toteż C3 Aircross oferuje:
Bezprzewodowe ładowanie smartfonu z miejscem przeznaczonym na odłożenie telefonu. Urządzenie to pozwala na indukcyjne ładowanie baterii licznych modeli smartfonów lub aparatów telefonicznych kompatybilnych ze standardem Qi. Aparat ładuje się po odłożeniu na specjalną matę w przeznaczonym do tego celu schowku w konsoli centralnej. Dzięki temu nie trzeba korzystać z nieestetycznych i zalegających w kabinie przewodów i ładowarek. Bezprzewodowe przesyłanie energii elektrycznej wykorzystuje indukcję magnetyczną.
Mirror Screen kompatybilny z Android Auto®, Apple CarPlayTM i MirrorLink®. Pozwala ona na bezpieczne korzystanie z zasobów multimedialnych i aplikacji zgromadzonych w smartfonie za pośrednictwem 7-calowego ekranu dotykowego.
CITROËN Connect Navi to nawigacja 3D z funkcją sterowania głosowego. Nawigacja nowej generacji jest udostępniana z szeregiem usług mobilnych, takich jak TomTom Traffic, umożliwiająca otrzymywanie informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, o lokalizacji i cenie paliwa na stacjach benzynowych, o lokalizacji parkingów, jak również informacji pogodowych oraz lokalnym wyszukiwaniem punktów POI. Użytkownicy systemu docenią również dostępność opcji ostrzegania o niebezpiecznych strefach.
CITROËN Connect Box z pakietem SOS i dostępem do pomocy drogowej. Ta usługa lub awaryjne zgłoszenie umożliwia kierowcy skontaktowanie się ze specjalistycznym centrum pomocy w razie awarii samochodu lub w razie wypadku.

Praktyczny w mieście, ale też z cechami typowo terenowymi, aby móc odetchnąć od codzienności w wolnym czasie, Nowy SUV Compact Citroën C3 Aircross spełnia wymagania współczesnego trybu życia różnych  klientów. Możliwości dostosowania samochodu do indywidualnych upodobań, jego dostosowanie do współczesnych nabywców i ich sposobów użytkowania, to cechy wyróżniające SUV-a „people minded” z jego komfortem i niespotykaną przestronnością wnętrza. Produkowany w zakładzie w Saragossie w Hiszpanii kompaktowy SUV  ,,nowej generacji  wejdzie do sprzedaży w Europie w zależności od rynku w drugiej połowie 2017 roku. Ceny tego samochodu zostaną podane w lipcu.

NOWY KOMPAKTOWY SUV CITROËN C3 AIRCROSS 
DANE TECHNICZNE
Długość: 4,15 m
Szerokość: 1,76 m
Wysokość: 1,64 m
Rozstaw osi: 2,60 m
Objętość bagażnika: 410 l do 520 l

Do salonu zaprasza
Citroen Szpot Swarzędz
Ul. Wrzesińskiej 174
62-020 Swarzędz
Tel: 61 652 44 44


Salon czynny:
Poniedziałek - Piątek od 9.00 do 18.00
Sobota od 9.00 do 15.00.
Serwis czynny
Poniedziałek - Piątek od 7.30 do 18.00
Sobota od 7.30 do 15.00.
www.citroen.szpot.pl

Dealer Szpot istnieje na motoryzacyjnej mapie Polski ponad 27 lat.
Oferuje Państwu samochody i serwis marek: Opel, Kia, Citroen, Hyundai, Nissan oraz Suzuki. Posiada również autoryzacje serwisowe marek Chevrolet, Cadillac, Corvette, Saab oraz Hummer.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno