Logo

"Legenda pędzlem malowana" - VII edycja Międzyprzedszkolnego Pleneru Malarskiego

Artykuł dodany: Piątek, 16 czerwca 2017
REKLAMA

W każdej legendzie jest nutka tajemnicy. Czytanie legend, to przede wszystkim świetna zabawa, a po drugie, to nigdy nie wiadomo ile w nich fantazji, a ile wiarygodnych faktów. Zawsze jest jakieś ziarenko prawdy ukryte w legendzie.

ALBUMY ARTYKUŁU:

W dzisiejszym zekranizowanym świecie coraz mniej iluzji, fantazji. Legendy kojarzą się z czymś pięknym, co opowiadali dziadkowie, rodzice. Czytając, warto zagłębiać się w ich świat-dlatego Przedszkole nr 6 zaprosiło gnieźnieńskie przedszkola do udziału w VII już edycji Malowania w plenerze na sztalugach pod hasłem LEGENDA PĘDZLEM MALOWANA. Plener odbył się 9 czerwca 2017 roku pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna, Tomasza Budasza. Wzięło w nim udział 8 przedszkoli:
  • Przedszkole nr 2 "Źródełko" - Martyna Maciejewska, Olivier Liberkowski
  • Przedszkole nr 8 "Mali Polanie" - Bogumiła Suplicka, Oskar Lewandowski
  • Przedszkole nr 12 "Plastusiowo" - Amelia Boczkowska, Szymon Porada
  • Przedszkole nr 17 "Piastowska Gromada" - Szymon Majewski, Emil Sikorski
  • Przedszkole "Słoneczko" - Lena Dziel, Michalina Dąbrowska
  • Przedszkole "Leśna Kraina" - Jakub Staroń, Tobiasz Czajkowski
  • Przedszkole "Mali odkrywcy" - Hanna Binarsch, Zofia Skrzypczak
  • Przedszkole nr 6 "Polne Kwiaty" - Jagoda Walczak, Zuzanna Szalaty

Zebrane dzieci, ich opiekunów oraz zaproszonych gości: Dyrektora Wydziału Edukacji-Mariana Pokładeckiego, Kierownika Biblioteki Publicznej Filia nr 1 - Urszulę Piątyszek, Prezesa Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych - Małgorzatę Tomczak, Radnego Rady Miasta Gniezna - Ryszarda Karmolińskiego, emerytowaną nauczyciel - dyrektor Przedszkola nr 6 - Leokadię Mikułę powitała dyrektor Przedszkola nr 6 Mariola Ilnicka i zaprosiła do obejrzenia oraz wysłuchania inscenizacji pt. "Dawno, dawno temu..." w wykonaniu dzieci z oddziału III "Bławatki" pod kierunkiem nauczycielki Barbary Pisarek z Przedszkola nr 6. Starannie dobrana dekoracja, stroje i rekwizyty aktorów sprawiły, że widzowie z przedstawienia mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o korzeniach i historii naszego państwa. Następnie dzieci uczestniczące w konkursie przeszły "w plener" do sztalug i po wysłuchaniu krótkiego komentarza plastyczki - Basi Pisarek przystąpiły do pracy. Powstały piękne, ekspresyjne obrazy opowiadające o dawnych czasach.

Wyniki konkursu
Po naradzie komisja konkursowa złożona z obecnych na plenerze malarskim gości, uwzględniając bardzo wysoki i wyrównany poziom artystyczny małych malarzy, kompozycję i oryginalne ujecie bardzo trudnego do namalowania tematu (z którym dzieci poradziły sobie doskonale) postanowiła przyznać wszystkim uczestnikom pleneru malarskiego równorzędne nagrody.

Z rąk dyrektor Ilnickiej utalentowani artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy, a upominki wręczali dostojni goście. Organizatorzy podziękowali też nauczycielom przygotowujących dzieci i poszczególnym przedszkolom wręczając dyplomy. Dorośli i dzieci dostali także okazjonalne wydanie pisemka Przedszkola nr 6 pt. "Kocham czytać legendy polskie". Wszyscy zwiedzili też wystawę prac plastycznych przedszkolaków z "szóstki" dotyczącą znanych dzieciom legend.

Imprezę zakończono pamiątkową fotografią i poczęstunkiem, przy którym przedszkolaki na podstawie rekwizytów odgadywały tytuły baśni.

Dyrektor przekazała zebranym informacje, że plener malarski zorganizowany został w ramach obchodów w Przedszkolu nr 6 "Polne Kwiaty" XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, a tematykę - legendy - wybrano dlatego, ponieważ poszerza słownictwo dzieci, zawiera morał. który zawsze czegoś uczy, kształtuje charakter, wyzwala emocje i inspiruje do malowania magicznych, fantastycznych scen rozwijających uzdolnienia i talenty przedszkolaków.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno