Logo

Liczniki czasu na sygnalizacjach świetlnych w Gnieźnie? Miasto wyszło z inicjatywą

Artykuł dodany: Poniedziałek, 12 czerwca 2017
Liczniki czasu na sygnalizacjach świetlnych w Gnieźnie? Miasto wyszło z inicjatywą

Jeden z naszych Czytelników przypomniał nam o punkcie z programu wyborczego prezydenta Tomasza Budasza. Chodzi o montaż liczników czasu na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną. Czy ta obietnica zostanie zrealizowana?

Skierowaliśmy zapytanie prasowe do gnieźnieńskiego magistratu:
Prezydent Tomasz Budasz w programie wyborczym w części "Gniezno - miasto nowych prędkości. Infrastruktura drogowa" planował montaż liczników czasu na sygnalizacjach świetlnych. Teraz umożliwia to dodatkowo nowe rozporządzenie MSWiA i MiB. Czy w Gnieźnie zostaną takie liczniki zamontowane ?

Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:
Odpowiadając na powyższe zapytania prasowe informuję, że zgodnie ze wspomnianym  rozporządzeniem wyświetlacze czasu tj. urządzenia elektroniczne wskazujące uczestnikom ruchu wartość czasu pozostającego do końca sygnału świetlnego mogą być stosowane z sygnalizacją świetlną stałoczasową. Na terenie Gniezna występują dwie sygnalizacje stałoczasowe tj. na skrzyżowaniu ulic: 3 Maja - Wyszyńskiego i Żwirki i Wigury - Chudoby - św. Michała. Utrzymanie ww. sygnalizacji świetlnych należy do Powiatowego Zarządu Dróg w Gnieźnie. W związku z tym prezydent Gniezna wysłał do Zarządcy Drogi, w tym przypadku do Starosty Powiatu Gnieźnieńskiego pismo z wnioskiem o zamontowanie takich wyświetlaczy i deklaracją ich współfinansowania.
Urząd Miasta Gniezna

Możliwe więc, że niebawem na dwóch gnieźnieńskich skrzyżowaniach pojawią się liczniki czasu. Wszystko w rękach władz powiatowych.
tekst: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (4)

Wersi
15.06.2017 22:17

Dla wielu kierowców to i tak będzie zbyt skomplikowane. Będą patrzeć albo na licznik, albo na światła podczas gdy powinni jednocześnie patrzeć na to i na to. Jednak wielu kierowców widzi tylko fragment drogi i tego co przed nimi, a nie obejmuje wzrokiem całościowo jezdni, innych uczestników ruchu, znaków drogowych i pobocza zupełnie jakby mieli problem ze wzrokiem. Przecież gdy oglądają film w telewizji to widzą całość tego co na ekranie, a nie tylko np: 1/5 ekranu. Tak samo jest na drodze, trzeba widzieć całość jednocześnie.

Odpowiedz
Kierowca
14.06.2017 14:05

Moim zdaniem niezbyt tdobry pomysl. Albo , ruszy z kopyta, bo moze zdąży przed czerwonym i klops, albo nagle zahamuje i tez źle , Zresztą sxkoda
pieniedzy na cos, co nie jest sprawdzone.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Krzysztof - 16.06.2017 20:41

Cały problem polega nie na licznikach a na mądrości kierowców. Przyznać trzeba, że powinny być co pół roku badania pychatryczne, bo często ma się wrażenie, ze to główny problem kierujących. Brak koncentracji i rozsądku.

Piram - 15.06.2017 12:57

Bardzo dobry pomysł sprawdzony w innych miastach . Po to są liczniki czasu żebyś widział jak długo się pali światło .To jakie nagłe hamowanie ? To co ty piszesz to może się stać bez liczników.REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno