Logo

Triathlon Lwa dla GTT Maciejka Diament Gniezno

Artykuł dodany: Poniedziałek, 12 czerwca 2017
Triathlon Lwa dla GTT Maciejka Diament Gniezno
REKLAMA

Po dobrej inauguracji sezonu w Ślesinie zawodnicy GTT Maciejka Diament zaliczyli kolejny bardzo dobry start, tym razem podczas Triathlonu Lwa w Lusowie. Na dystansie 1/8 IM na linii startu stanęło 232 zawodników, w tym piątka triathlonistów z Diamentu Gniezno.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Wyścig kobiet zdominowały nasze zawodniczki zajmując trzy pierwsze miejsca w kategorii OPEN, a taki komentarz ukazał się na stronie organizatora - "...rywalizacja pań na tym dystansie wyglądała niesamowicie. Zwyciężyła Olga Masłowska, ale pierwsza trójka wbiegła na metę w ciągu zaledwie trzynastu sekund! Olga uzyskała czas 1:15:02. Drugą lokatę wywalczyła Agata Zachwieja (1:15:14), a trzecią - Izabela Bąkowska (1:15:15). Wszystkie zawodnicy reprezentują klub GTT Diament Gniezno." Na tym samym dystansie w kategorii K20 Magdalena Ratajczak była szósta, natomiast debiutujący na 1/8 16 letni Jeremi Herwath po bardzo dobrym pływaniu osłabł na ponad 5 km biegu i w rezultacie wyścig ukończył na 23 miejscu.

Na dłuższym dystansie 1/4 Iron Man, a więc 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze oraz 10,5 km biegu bardzo dobrze zaprezentował się Eryk Szuba. W stawce 272 zawodników, jako czwarty wyszedł z wody, utrzymał pozycję na rowerze i ostatecznie zawody ukończył na wysokim 5 miejscu OPEN (4 m w K20).

Przed rozpoczęciem rywalizacji triathlonistów przeprowadzone zostały wyścigi w młodszych kategoriach wiekowych w aquathlonie . Na dystansie 100m pływania i 1km biegu wśród 12-13 latków zwyciężył Bartek Majorczyk, czwarty był Artur Kozłowski, a Maciej Tomczak szósty. Wśród dziewcząt K13 Agata Szymańska skończyła wyścig na szóstym, a Anastazja Furtak ósmym miejscu. W kategorii 11-latek II miejsce wywalczyła Klaudia Tomaszewska.

Kolejna kategoria 14-15 lat to już 200m pływania i 2 km biegu, i tu bardzo dobrze zaprezentował się Jonasz Gleba zajmując II miejsce, natomiast Adam Bogdziewicz kończy na IV miejscu. Na tym samym dystansie wśród dziewcząt K15 Marcelina Szymańska zdobyła brązowy medal.
tekst: GTT Maciejka-Diament GOSiR Gniezno
foto: Fotografia Tomasz Szwajkowski / Piotr Śmigórski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno