Logo

Ostatnie spotkanie Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych

Artykuł dodany: Sobota, 10 czerwca 2017
Ostatnie spotkanie Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych

6 czerwca w siedzibie Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym zebranie członków. Podsumowano pierwszy rok pracy. Dzięki zaangażowaniu członków klubu odbyło się wiele spotkań obcokrajowców z uczniami, prezentacje życia codziennego w innych państwach, realizacja projektów. Szczegółowo omówiono realizację nowego międzynarodowego projektu "Nasze Miasto - Nasze Gniazdo" autorstwa Elżbiety Berkowicz z Chicago i Małgorzaty Tomczak z Gniezna.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Cieszy fakt, że projekt ten zyskał popularność i są zgłoszenia z różnych państw, a nawet kontynentów. Miłymi gośćmi w/w spotkania była Aisha i Jamal z Atlanty. Młodzi ludzie cieszą się, że przylecieli do Polski i do Gniezna. Miasto to jest im bliskie, bo tu urodziła się ich mama i mieszka babcia. Nauczyciele mieli możliwość porozmawiania w języku angielskim. Były to doskonałe warsztaty lingwistyczne dla wszystkich uczestników. Dowiedzieliśmy się o systemie edukacyjnym w USA, o życiu młodzieży oraz o Atlancie - ich mieście rodzinnym. Było to także wprowadzenie do realizacji projektu "Nasze Miasto - Nasze Gniazdo". Druga część zebrania była poświęcona wyborom Zarządu. Prezesem Zarządu jednogłośnie wybrano Małgorzatę Tomczak, wiceprezesami zostały: Elżbieta Berkowicz z Chicago d/s kontaktów międzynarodowych, Mariola Ilnicka d/s edukacji przedszkolnej, Alina Gandurska d/s szkół podstawowych, Marta Krówczyńska d/s szkół średnich, sekretarzem Barbara Łuszczynska. Członkami zarządu są: Donata Dymek-Stefaniak konsultant d/s historii i języka angielskiego, Grażyna Kędzierska konsultant ds/s nauczania zintegrowanego, Marta Romieniecka konsultant d/s lingwistycznych i realizacji projektów, Małgorzata Zbierańska konsultant d/s organizacyjnych, Sylwester Sip konsultant d/s szkolnictwa zawodowego.

Klub Nauczycieli Polskich i Polonijnych zaprasza do współpracy nauczycieli - wiadomości i zgłoszenia, e-mail: klub-nauczycieli-pl@wp.pl.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno