Logo

Klub Dyskusji o Książce przed wakacjami

Artykuł dodany: Sobota, 10 czerwca 2017
Klub Dyskusji o Książce przed wakacjami
REKLAMA

Tuż przed letnimi urlopami, na tematycznym stoliku Klubu Dyskusji o Książce publikacja doceniona nominacją do Literackiej Nagrody Nike w 2016 roku - "Skoruń" Macieja Płazy. Warto powiedzieć, że pozycja oprócz wymienionego wyróżnienia otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia 2016 i Nagrodę Kościelskich 2016.

Tytuł jest debiutanckim tomem opowiadań literaturoznawcy, doktora nauk humanistycznych. Autor z zawodu jest tłumaczem literatury anglojęzycznej. Przekłada prace naukowe, biografie, literaturę dziecięcą, współczesną beletrystykę a także klasykę literacką. Jego praca translatorska znalazła uznanie w 2012 roku. Otrzymał on wtedy nagrodę "Literatura na Świecie".

Tytuł znalazł się w obszarze naszych literackich inspiracji dzięki poleceniu Wiktora Kolińskiego.

Na dyskusję poświęconą książce zapraszamy 27 czerwca, to jest we wtorek, o godz. 18.00 do Wypożyczalni dla Dzieci, przy ul. Mieszka I 15.
tekst: KDoK

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Entuzjasta
11.06.2017 19:08

Zachęcajmy dzieci do czytania, literatura rozwija wyobraźnię, uwrażliwia, poprawia elokwencję, uczy pisać bezbłędnie, uszlachetnia i sprawia, że umiemy się wyciszyć i zrelaksować oraz nabrać dystansu do świata i do siebie. Dla dzieci do 10 roku życia polecam "SUPERZWIERZAKI I DZIECIAKI"
a powyżej 10 lat ' O CHŁOPCU, KTÓRY URATOWAŁ ŚWIAT', bardzo dobra literatura na wakacje, ucząca pozytywnych postaw, współczucia i odwagi do życia.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno