Logo

II Dzień Geografa

Artykuł dodany: Czwartek, 8 czerwca 2017
II Dzień Geografa

W słoneczny, poniedziałkowy poranek 5 czerwca rozpoczęły się obchody II Dnia Geografa pod hasłem "Na Szlaku Przygody". Jego organizator, czyli Koło Miłośników Geografii w Gnieźnie, zaprosiło do rywalizacji w terenie reprezentacje gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego. Honorowy patronat nad obchodami objął Prezydent Miasta Gniezna, Tomasz Budasz.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Z zaproszenia skorzystały: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3 z Gniezna oraz Gimnazjum z Kiszkowa. Szkoły ponadgimnazjalne reprezentowały: I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych z Gniezna oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania z Niechanowa.

Rywalizacja przebiegała w podczas 8-kilometrowego rajdu z Wełnicy przez Jankówko, Jankowo Dolne do ośrodka wypoczynkowego nad Jeziorem Jankowskim. W trakcie przejścia uczestnicy musieli uporać się z 11 zadaniami przygotowanymi przez organizatorów. Wolontariuszami na punktach zadaniowych byli uczniowie kierowani przez Elżbietę Urbańską. Pomoc przy zorganizowaniu Dnia Geografa okazali wszyscy gnieźnieńscy parlamentarzyści, poseł Bartosz Józwiak, Urząd Miasta Gniezna i Starostwo Powiatowe. Sponsorami imprezy byli również Piekarnia Macioszek oraz sieć sklepów PSS Społem.

Na mecie na uczestników czekało ognisko, gdzie mogli upiec kiełbasy, napoje i odpocząć. W tym czasie opiekunowie ocenili dokonania uczestników. Okazało się, że 1 miejsce zdobyła drużyna Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych z Gniezna, 2 miejsce drużyna Gimnazjum nr 3 z Gniezna, a 3 miejsce drużyna Gimnazjum z Kiszkowa. Ufundowane przez sponsorów nagrody wręczyli goście przybyli na metę rajdu: parlamentarzyści Paulina Hennig-Kloska wraz z asystentem Piotrem Szczepańskim oraz Zbigniew Dolata. Posła Pawła Arndta reprezentował Bartosz Kanik, a posła Krzysztofa Ostrowskiego - Ewa Michalak. W imieniu Starosty Gnieźnieńskiego, Beaty Tarczyńskiej, nagrody wręczała Lidia Bójko. Wszystkim fundatorom nagród i sponsorom serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu rywalizacji. Obiecali, że będą z niecierpliwością oczekiwać na III Dzień Geografa (w przyszłym roku). Zakończeniem rajdu był przejazd autobusem do Gniezna. Do zobaczenia za rok.
tekst: I LO
foto: I LO

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno