Logo

Startuje rozbudowa ulicy Orzeszkowej

Artykuł dodany: Środa, 7 czerwca 2017
Startuje rozbudowa ulicy Orzeszkowej

Rozpoczyna się długo oczekiwany remont ul. Orzeszkowej. Inwestycja, na którą Miasto Gniezno pozyskało 1 mln 192 tys. złotych w ramach programu budowy dróg lokalnych potrwa do końca listopada.

7 czerwca 2017 roku rozpoczną się prace związane z rozbudową drogi gminnej nr 287003P - ulicy Elizy Orzeszkowej na odcinku 475,69 m od Zakładu Opiekuńczo Leczniczego (od końca wcześniej przebudowanej drogi) do ul. Cienistej wraz z rozbudową skrzyżowania z ulicami Cienistą i Odonica (ul. Cienista - 82,69 m, ul. Odonica - 29,72 m).

Głównym celem inwestycji jest poprawa stanu technicznego istniejącego odcinka drogi, poszerzenie drogi, podwyższenie nośności drogi, poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, z uwzględnieniem w szczególności pieszych, poprawa płynności ruchu, stworzenie alternatywnego objazdu, umożliwienie rozwoju komunikacji zbiorowej.

Przebudowywany odcinek ul. E. Orzeszkowej posiadać będzie nawierzchnię o szerokości 7 m i konstrukcji nawierzchni kategorii KR-3, z betonu asfaltowego obramowanej krawężnikiem betonowym drogowym typu lekkiego. Wzdłuż drogi zaplanowano chodniki o szerokości od 2,16 do 5,5 metrów. W ciągu drogi znajdować się będą: 3 zatoki postojowe do parkowania równoległego o szerokości 2,5 m i 2 zatoki autobusowe o szerokości 3,0 m. Wykonane zostanie nowe oświetlenie drogowe oraz pasy zieleni. Inwestycja swoim zakresem obejmuje budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci energetycznej, przebudowę sieci CO, przebudowę sieci wodociągowej, przebudowę sieci gazowej, usunięcie kolizji telekomunikacyjnej.

Zakończenie robót planowane jest na koniec listopada 2017 roku. Na czas remontu przewidziany jest objazd ulicami S. Lema i ul. Rzepichy do ulic Dalkoskiej i ul. Cienistej.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno