Logo

XVII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym zdominowany przez zawodniczki z AKT SAMURAJ Gniezno!

Artykuł dodany: Poniedziałek, 5 czerwca 2017
XVII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym zdominowany przez zawodniczki z AKT SAMURAJ Gniezno!

3 czerwca w Hali Atlas Arena w Łodzi odbył się XVII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017. AKT Samuraj Gniezno reprezentowały dwie zawodniczki: Wiktoria Łuczyńska (sekcja Witkowo i sekcja Gniezno) i Maja Barczak (sekcja Trzemeszno i sekcja Gniezno), które zdobyły dwa medale.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Turniej ten rozgrywany był równocześnie z IX Pucharem Świata w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017, co dodatkowo podniosło jego rangę i umożliwiło młodszym zawodnikom obserwowanie zmagań (seniorów) starszych kolegów i koleżanek.

Zaznaczyć należy (jak informowali organizatorzy), iż w całym turnieju wzięło udział (z podziałem na kategorie wiekowe) ponad 1000 zawodników i zawodniczek. W zawodach wystartowali najlepsi (z najmłodszych) zawodnicy z poszczególnych klubów z całej Polski. Ponadto tak duża liczba startujących spowodowała, że rywalizacja była bardzo zacięta i stała na najwyższym poziomie. Nasze zawodniczki, podczas sportowej rywalizacji, zaprezentowały się znakomicie, pokonując swoje słabości i towarzyszący przy tym stres wygrywały kolejne pojedynki (po zaciętej i często wyrównanej walce) dochodząc do finałów.

Wiktoria Łuczyńska zajęła pierwsze miejsce zdobywając złoty medal, po raz kolejny udowodniła, że jest najlepszą w swojej kategorii wiekowej zawodniczką w Polsce. Podkreślić należy, że Wiktoria po raz drugi (w tak młodym wieku) odniosła tak spektakularny sukces.

Natomiast Maja Barczak, w swojej kategorii wiekowej, odniosła równie duży sukces przegrywając tylko jedną walkę zdobyła brązowy medal.

Na uwagę zasługuje również fakt, iż podczas turnieju (poprzedzającego powyższe zawody) pt. "Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Tradycyjnym 2017 - strefa A Województwa: wielkopolskie, łódzkie, świętokrzyskie", który odbył się 20 maja w Ozorkowie (k. Łęczycy) ww. zawodniczki odniosły identyczne sukcesy zdobywając złoty i brązowy medal.
tekst: AKT Samuraj Gniezno
foto: AKT Samuraj Gniezno

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno