X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

XVII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym zdominowany przez zawodniczki z AKT SAMURAJ Gniezno!

Poniedziałek, 5 czerwca 2017
  • XVII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym zdominowany przez zawodniczki z AKT SAMURAJ Gniezno!

3 czerwca w Hali Atlas Arena w Łodzi odbył się XVII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017. AKT Samuraj Gniezno reprezentowały dwie zawodniczki: Wiktoria Łuczyńska (sekcja Witkowo i sekcja Gniezno) i Maja Barczak (sekcja Trzemeszno i sekcja Gniezno), które zdobyły dwa medale.

Turniej ten rozgrywany był równocześnie z IX Pucharem Świata w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017, co dodatkowo podniosło jego rangę i umożliwiło młodszym zawodnikom obserwowanie zmagań (seniorów) starszych kolegów i koleżanek.

Zaznaczyć należy (jak informowali organizatorzy), iż w całym turnieju wzięło udział (z podziałem na kategorie wiekowe) ponad 1000 zawodników i zawodniczek. W zawodach wystartowali najlepsi (z najmłodszych) zawodnicy z poszczególnych klubów z całej Polski. Ponadto tak duża liczba startujących spowodowała, że rywalizacja była bardzo zacięta i stała na najwyższym poziomie. Nasze zawodniczki, podczas sportowej rywalizacji, zaprezentowały się znakomicie, pokonując swoje słabości i towarzyszący przy tym stres wygrywały kolejne pojedynki (po zaciętej i często wyrównanej walce) dochodząc do finałów.

Wiktoria Łuczyńska zajęła pierwsze miejsce zdobywając złoty medal, po raz kolejny udowodniła, że jest najlepszą w swojej kategorii wiekowej zawodniczką w Polsce. Podkreślić należy, że Wiktoria po raz drugi (w tak młodym wieku) odniosła tak spektakularny sukces.

Natomiast Maja Barczak, w swojej kategorii wiekowej, odniosła równie duży sukces przegrywając tylko jedną walkę zdobyła brązowy medal.

Na uwagę zasługuje również fakt, iż podczas turnieju (poprzedzającego powyższe zawody) pt. "Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Tradycyjnym 2017 - strefa A Województwa: wielkopolskie, łódzkie, świętokrzyskie", który odbył się 20 maja w Ozorkowie (k. Łęczycy) ww. zawodniczki odniosły identyczne sukcesy zdobywając złoty i brązowy medal.
tekst: AKT Samuraj Gniezno
foto: AKT Samuraj Gniezno

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
AKT Samuraj Gniezno rozpoczyna nowy sezon! Rozpocznij swoją przygodę z karate! Akademia Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno zaprasza wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę... Piątek, 30 sierpnia 2019
Kolejne stopnie mistrzowskie w AKT Samuraj Gniezno Miło nam poinformować, że troje zawodników Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno: Wiktoria Łuczyńska,... Środa, 21 sierpnia 2019
Podwójne Wicemistrzostwo Polski Wiktorii Łuczyńskiej W dniach 21 - 22 czerwca 2019 r. w hali widowiskowo-sportowej "Globus" w Lublinie zostały rozegrane... Czwartek, 27 czerwca 2019
Sportowcy zatańczyli na dziedzińcu Starego Ratusza W niedzielę na dziedzińcu Starego Ratusza w Gnieźnie można było zobaczyć w akcji reprezentantów przeróżnych... Poniedziałek, 24 czerwca 2019