Logo

Plik banneru

Garmin Iron Triathlon - udany początek sezonu dla GTT Maciejka-Diament GOSiR

Artykuł dodany: Poniedziałek, 5 czerwca 2017

Triathloniści Diamentu Gniezno rozpoczęli sezon startowy od Garmin Iron Triathlon w Ślesinie. W stawce 214 zawodników na dystansie 1/8 IM, czyli 475 m pływania, 22,5 km jazdy na rowerze oraz 5,275 m biegu stanęło 11 triathlonistów z GTT Diament Gniezno. Na szczęście pomimo fatalnych prognoz pogoda dopisała, a dzięki bardzo dobrej organizacji imprezy i wysokiej frekwencji byliśmy świadkami emocjonujących sportowych zmagań.

• M50-55 4m. Dariusz Kowalczyk

Ponadto Bartek Majorczyk w biegu na 1000 m z czasem 2 min. 56 sek. zdecydowanie wygrał swoją kategorię 11-12 lat i walcząc do ostatnich metrów ze starszymi kolegami zajął 3. miejsce w kat. OPEN.

Już za tydzień drużyna Maciejki Diament Gniezno startuje w Triathlonie Lwa w Lusowie. Oprócz startu na 1/8IM do rywalizacji w aquathlonie staną również nasi młodsi zawodnicy.

Miło nam poinformować, że na podstawie kryteriów ustalonych przez PZTRI zawodniczki Olga Masłowska oraz Izabela Bąkowska zostały powołane do Kadry Makroregionu Zachodniego i już w lipcu wyjeżdżają na dwa zgrupowania przed Mistrzostwami Polski. W tym czasie pozostali triathloniści Diamentu trenować będą na obozie kadry okręgu wielkopolskiego, natomiast młodsze grupy pływackie po zakończeniu sezonu wyjeżdżają na klubowy obóz sportowy.
tekst: GTT Maciejka-Diament GOSiR Gniezno