Logo

Od przygody do historii, czyli nowy etap promocji regionu

Artykuł dodany: Poniedziałek, 5 czerwca 2017
Od przygody do historii, czyli nowy etap promocji regionu

Realizacja projektów z udziałem środków unijnych i ministerialnych na kwotę ok. 5 mln zł., liczne prezentacje na targach krajowych i zagranicznych, intensywna działalność wydawnicza to wybrane obszary działalności Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej w ostatnich 4 latach. W dniu 30 maja br. odbyło się Walne Zebranie Członków stowarzyszenia, podczas którego podsumowano czteroletnią kadencję WOT oraz wybrano nowe władze.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Członkowie stowarzyszenia pozytywnie ocenili miniony rok pracy WOT, czego dowodem było jednogłośne udzielenie Zarządowi absolutorium. Również ostatnia kadencja władz stowarzyszenia w okresie 2013-2017 została doceniona przez członków stowarzyszenia. Do Zarządu zostali ponownie wybrani dotychczasowi członkowie: Prezes Tomasz Wiktor (Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego), Wiceprezes Andrzej Rogozinski (Gmina Siedlec), Skarbnik Danuta Nowak-Bogusławska (Miasto Piła), Agnieszka Rzempała-Chmielewska (Powiat Gniezno) i Jerzy Ptak (Powiat Gostyński). Nowym członkiem Zarządu jest dr hab. Piotr Zmyślony z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Komisję Rewizyjną tworzą Jan Kajrys (Powiat Chodzieski), Krystyna Święcicka (Wielkopolskie Towarzystwo Agroturystyki i Turystyki Wiejskiej) oraz Gabriela Kosmala (Nowe Miasto n/Wartą).

Wielkopolska Organizacja Turystyczna szczyci się uznaną i ugruntowaną pozycją w środowisku turystycznym, ma na swoim koncie szereg udanych realizacji, jest aktywnym uczestnikiem wielu ważnych wydarzeń w kraju o charakterze promocyjno-turystycznym, kreatywnie podąża za nowymi trendami w turystyce.

Ostatnie cztery lata obfitowały w wiele znaczących przedsięwzięć. Głównym obszarem budowania wizerunku turystycznego regionu była promocja produktu turystyki aktywnej w regionie, jakim jest Wielka Pętla Wielkopolski. Pozyskano znaczące środki na oznakowanie szlaku, wydawnictwa, promocje na targach branżowych, aplikację mobilną, spoty reklamowe, eventy w plenerze i działania outdoorowe. Efektem podjętych działań było uzyskanie w roku 2015 dla Wielkiej Pętli certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej dla najlepszego produktu turystycznego.

Aktualnie Wielkopolska Organizacja Turystyczna rozpoczyna nowy etap promocji regionu, który związany jest z kluczowym szlakiem dziedzictwa kulturowego województwa wielkopolskiego, Szlakiem Piastowskim. Od ubiegłego roku jest realizowany projekt związany z oznakowaniem Szlaku Piastowskiego znakami drogowymi E-22, ustawieniem tablic informacyjnych wraz z aplikacją AR (rozszerzonej rzeczywistości) przy obiektach oraz zainstalowaniu niestandardowych obiektów informacji turystycznej. Ponadto rozpoczęła się również realizacja projektu unijnego z udziałem środków z UE, dla którego liderem projektu jest Wielkopolska Organizacja Turystyczna. Partnerami w projekcie jest 5 samorządów: Gniezno (stworzenie Traktu Królewskiego), Konin (rewitalizacja konińskiego słupa milowego), Kalisz (modernizacja Baszty Dorotki), Pobiedziska (przebudowa Skansenu Miniatur) i Pyzdry (modernizacja domu podcieniowego oraz instalacja wystawy).

Promocja regionu poprzez dwa wizerunkowego produkty - Wielką Pętlę Wielkopolski oraz Szlak Piastowski - idealnie wpisuje się w hasło reklamowe "Wielka historia, wielka przygoda". Konsekwentnie realizowana od lat polityka promocji regionu zaczyna przynosić oczekiwane rezultaty, których owocem są liczne nagrody i wyróżnienia za działalność WOT, jak również wzrost zainteresowania regionem oraz coraz lepsza rozpoznawalność Wielkopolski jako miejsca, gdzie zaczęła się Polska.

Stowarzyszenie Wielkopolska Organizacja Turystyczna działa od 1 stycznia 2004 r. Zrzesza przedstawicieli samorządów, branży turystycznej, uczelni wyższych i stowarzyszeń działających w turystyce i kulturze. Do stowarzyszenia należy obecnie 94 członków, w tym 39 samorządów. Najważniejszym członkiem jest Województwo Wielkopolskie, które przekazuje największe składki na jego działalność.

Powiat Gnieźnieński jest członkiem WOT od 2008 roku. Aktywnie wykorzystuje możliwości członkostwa w regionalnej organizacji turystycznej, na wszystkich możliwych płaszczyznach współpracy.

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno