Logo

Zwycięstwo Jakuba Gewerta w lidze niemieckiej!

Artykuł dodany: Poniedziałek, 5 czerwca 2017
Zwycięstwo Jakuba Gewerta w lidze niemieckiej!

27 maja Jakub Gewert reprezentujący barwy Ratinger Tennisclub Grün-Weiss 1911 wziął udział w meczu 3. kolejki Niederrhein Ligi. Jego drużyna mierzyła się z zespołem OTHC Oberhausener Tennis. Gnieźnian odniósł w tym meczu pewne zwycięstwo w pojedynku singlowym, jednak mimo to jego zespół nie sprostał gościom, przegrywając całe spotkanie w stosunku 4-5.

W pojedynku singlowym przeciwnikiem naszego zawodnika był Niemiec Sachsa May, grający niegdyś w Bundeslidze. Mecz od początku był pod dyktando Gnieźnianina, który zwyciężył 6-1 7-5. Po meczach singlowych rozegrano mecze deblowe decydujące o końcowym tryumfie w spotkaniu. W grze podwójnej Gewert wystąpił w parze z Niemcem, Eric'em Baum'em. Po zaciętym pojedynku niestety ulegli oni Holendrowi Fabianowi van Der Lans'owi oraz Niemcu Christianowi Vinck'owi w stosunku 3:6 4:6.

Mecz w lidze niemieckiej był dla Gewerta świetnym przetarciem przed zbliżającymi się wielkimi krokami Finałami Akademickich Mistrzostw Polski, które będą rozgrywane od 5 do 8 czerwca na kortach MKT w Łodzi. Drużyna w której występuje Gnieźnianin, Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji w Poznaniu, będzie liczyła się w gronie zespołów walczących o medale. Celem naszego zawodnika jest gra na najwyższym poziomie oraz przywiezienie z Łodzi medalu, najlepiej koloru złotego.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno