Logo

Motocyklista przez kilka godzin leżał w rowie! Ratownicy nie mogli go znaleźć

Artykuł dodany: Niedziela, 4 czerwca 2017
Motocyklista przez kilka godzin leżał w rowie! Ratownicy nie mogli go znaleźć

Dzisiaj w godzinach południowych służby ratunkowe odebrały zgłoszenie od mężczyzny, który uległ wypadkowi motocyklowemu. Niestety poszkodowany nie potrafił określić w jakiej miejscowości się znajduje. Do poszukiwań wysłano zastępy Straży Pożarnej oraz Policję. Wiadomo było również, że motocyklista będzie potrzebował pomocy lekarskiej.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Poszukiwania mężczyzny rozpoczęły się po godz. 11.00. Do akcji wyruszyły zastępy PSP oraz jednostek OSP z terenu powiatu, a także Policja. Poszkodowany był ranny i nie mógł samodzielnie wydostać się z zarośli, w które wpadł. Początkowo motocyklisty poszukiwano w okolicy Lasów Królewskich, ponieważ jechał on z okolic Poznania w kierunku Bydgoszczy. Niestety zawiodła lokalizacja telefonu. W końcu, po kilku godzinach mężczyzna usłyszał sygnały strażackich syren. Powiadomił o tym dyspozytora. W końcu udało się odnaleźć poszkodowanego w Strzyżewie Paczkowym. Zespół Ratownictwa Medycznego przewiózł motocyklistę do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Aktualizacja:
Do zdarzenia doszło w niedzielę, 4 czerwca, około godz. 11.30. O tej godzinie dyżurny gnieźnieńskiej Policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który powiedział, że gdy przejeżdżał motocyklem przez powiat gnieźnieński w pewnym momencie wypadł z drogi, znajduje w się do pasa w wodzie, a z uwagi na odniesione obrażenia ciała nie może się wydostać. Zgłaszający nie potrafił określić swojej lokalizacji. Na terenie powiatu rozpoczęła się akcja poszukiwawcza z udziałem policjantów i strażaków. Zastępca dyżurnego przez cały czas utrzymywał kontakt telefoniczny z poszkodowanym. Motocyklistę szukano w okolicy Jeziora Głęboczek, Biskupie, sprawdzano drogi do lasów oraz okolice akwenów wodnych. W końcu pojawiła się informacja, że może znajdować się w okolicy Strzyżewa Paczkowego. Policjanci wydziału ruchu drogowego około 14.50 odnaleźli mężczyznę w kanale dopływowym rzeki Wełny. Mężczyzna, którym okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego nie mógł się ruszyć, był mocno wychłodzony. Na miejscu stróże prawa udzielili mu pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe, które przewiozło go do gnieźnieńskiego szpitala.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Trzemeszno24.info, Gniezno112.pl, OSP Strzyżewo Smykowe

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno