Logo

Drugi dzień policyjnej akcji za nami

Artykuł dodany: Piątek, 2 czerwca 2017
Drugi dzień policyjnej akcji za nami

Policjanci całego województwa wielkopolskiego prowadzą działania NURD, czyli Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego. Trzydniowa akcja ukierunkowana jest przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa tych, których nie chroni nic poza własnym rozsądkiem. Drugiego dnia działań jego brakiem wykazało się aż 29 pieszych. Większość z nich przechodziła w miejscach niedozwolonych.

W ramach wczorajszej akcji "NURD" policjanci w szczególności obserwowali skrzyżowania, przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe i główne ciągi komunikacyjne, czyli wszystkie te miejsca gdzie najczęściej dochodzi do potrąceń. Celem takich działań było przede wszystkim ograniczenie oraz w miarę możliwości wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci zwracali również szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami, mogące doprowadzić do zagrożeń dla pieszych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z drogówki, którzy wzięli udział w działaniach ujawnili 73 wykroczenia, w tym 29 popełnionych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego polegające na przekraczaniu jezdni w miejscach niedozwolonych oraz 8 polegających na nieprawidłowym zachowaniu kierujących pojazdami w stosunku do pieszych.
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (2)

Kierowca Zawodowy.
03.06.2017 11:09

W czwartek jadąc z Witkowa za skuterem (pijany albo naćpany) jak nie było możliwości wyprzedzenia jechał normalnie 40km/h jeśli była możliwość wyprzedzenia przyspieszył i wyjeżdżał do środka drogi. Gdybym jechał osobowką wyprzedzilbym zatrzymał i wezwał Policję niestety załadowane ciezarowki nie da się rozpędzić tak jak małego auta.

Odpowiedz
Pieszy
02.06.2017 21:32

Przechodzenie w miejscu niedozwolonym...a jakie to jest ??? kto nakazuje mi dylać 200 metrów do przejścia i zostać tam potrąconym przez debila w aucie !!!! Wolę na własne ryzyko przejśc w miejscu gdzie decydując się na to wiem że nic mi sie nie stanie bo idę wtedy kiedy mogę a nie wtedy kiedy wydaje się jednemu kierowcy że robi mi łaskę że się zatrzyma a z drugiej strony inny debil ma sie za króla szos !!!!
Najwięcej potrąceń i wypadków jest właśnie na przejściach dla pieszych..tak wynika ze statystyk a karanie mandatami to nic tylko pompowanie statystyk ..

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno