Logo

Podpisano umowę z wykonawcą renowacji Starego Ratusza

Artykuł dodany: Czwartek, 1 czerwca 2017
Podpisano umowę z wykonawcą renowacji Starego Ratusza

Ponad 6 milionów złotych otrzymało Miasto Gniezno ze środków unijnych decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego na realizację projektu "Renowacja i adaptacja na cele kulturalne zabytkowego Ratusza w Gnieźnie". Dzięki temu, niecałe trzy tygodnie później - 1 czerwca 2017 roku - możliwe było zawarcie umowy z wykonawcą prac w ramach tego projektu. Prezydent Tomasz Budasz i przedstawiciel firmy ORLIKON spółka z o.o. Mieczysław Zienkiewicz podpisali ją w Sali Kryształowej Starego Ratusza, która już wkrótce, tak jak cały budynek, zyska zupełnie nowe oblicze.

Dofinansowanie zostało przyznane w trybie pozakonkursowym w ramach Poddziałania 4.4.1 "Inwestycje w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu". W gnieźnieńskim ratuszu zafunkcjonuje między innymi Centrum Informacji Kulturalnej, powstaną tam również sale twórczości artystycznej i wystawienniczo-warsztatowe.

W ramach prac głównych wykonane zostaną między innymi roboty ziemne, fundamenty budynku D, nowe ściany nośne, działowe, kominy, nowe stropy, nowa konstrukcja dachu budynku D, montaż szybu windy osobowej, nowe schody zewnętrzne i wewnętrzne, nowa stolarka okienna i drzwiowa, prace konserwatorsko-restauratorskie w zakresie istniejącej stolarki, sztukaterii oraz istniejących schodów i balustrad, prace konserwatorsko - restauratorskie w obrębie elewacji budynku, roboty instalacyjne i branżowe, roboty wykończeniowe we wnętrzu i na elewacjach.

Planowany termin zakończenia inwestycji to 11 października 2018 roku. Całkowity koszt prac w ramach podpisanej umowy to 9 848 733,00 złotych brutto.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno