Logo

Podsumowanie warsztatów kreatywnych dot. inwestycji w Lednogórze

Artykuł dodany: Wtorek, 30 maja 2017
Podsumowanie warsztatów kreatywnych dot. inwestycji w Lednogórze
REKLAMA

W czwartek odbyły się warsztaty kreatywne dotyczące planowanej przebudowy dworca w Lednogórze. W spotkaniu zorganizowanym przez PKP S.A., przy współpracy z Wójtem Gminy Łubowo, udział wzięli m.in. podróżni, mieszkańcy, przedstawiciele samorządu, społecznicy i liczna grupa przedstawicieli organizacji pozarządowych. Każdy z obecnych miał szansę przedstawienia swoich oczekiwań względem przyszłej inwestycji.

Uczestnicy warsztatów zapoznali się z zakresem planowanego przez PKP S.A. przedsięwzięcia. Następnie wzięli udział z badaniu preferencji oraz dyskusji. Podczas warsztatów uczestnicy zostali podzieleni na mniejsze grupy, w których rozmawiali o najważniejszych z ich punktu widzenia funkcjonalnościach na dworcu.

Podczas warsztatów dotyczących przebudowy dworca zwracano uwagę na konieczność zapewnienia pełnej dostępności dworca dla wszystkich grup podróżnych, w tym rodziców podróżujących z małymi dziećmi, seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Uczestnicy wczorajszego spotkania wskazali również na kwestie związane z uporządkowanie układu komunikacyjnego wokół budynku, w tym na utworzenie miejsca postojowego dla autobusu szkolnego i autokarów turystycznych. Jednym z punktów dyskusji podczas spotkania były również tematy związane  z  informacją  pasażerską  i  informacją  turystyczną. Zwrócono uwagę na potrzebę umieszczenia w obszarze dworca elementów wskazujących na tożsamość miejsca (np. ławki edukacyjne z zasłużonymi postaciami z regionu). Ciekawym pomysłem zgłoszonym podczas spotkania było zapewnienie przestrzeni dla animacji społecznych. Na zakończenie warsztatów uczestniczący w nich mieszkańcy zwrócili uwagę, aby w miarę możliwości zapewnić w obszarze dworca punkt pierwszej pomocy oraz przechowalnię bagażu. Warsztaty w Lednogórze są ciekawym przykładem nawiązania dialogu społecznego z władzami samorządowymi oraz działającymi lokalnie organizacjami pozarządowymi. Podmioty te mogą stać się partnerem i operatorem w zakresie świadczenia usług na rzecz podróżnych i lokalnej społeczności - powiedział Artur Fojud z PKP S.A., moderujący warsztaty w Lednogórze. Samorząd zadeklarował pełną współpracę w zakresie zagospodarowania przestrzeni dworca po zakończeniu inwestycji.

Czwartkowe spotkanie rozpoczyna proces konsultacji z lokalną społecznością. Uczestnicy warsztatów otrzymają wkrótce dostęp do specjalnej grupy na portalu społecznościowym, gdzie uzyskają bieżące informacje o postępach w projekcie, będą mogli zadawać pytania oraz przesyłać swoje spostrzeżenia i uwagi.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno