Logo

REKLAMA
Plik banneru

"Przyjęlibyśmy uchodźców". Tomasz Budasz kontrowersyjnie w wywiadzie dla niemieckiej gazety

Artykuł dodany: Wtorek, 30 maja 2017

REKLAMA
Plik banneru
REKLAMA

Podczas wizyty w Speyer prezydent Tomasz Budasz udzielił wywiadu lokalnej prasie. Wspomniał w nim, że jako włodarz Pierwszej Stolicy przyjąłby uchodźców do miasta.

Temat przyjęcia uchodźców do Gniezna pojawił się w programie "Lustra" na antenie TVP 3 wczoraj wieczorem. Poseł Krzysztof Ostrowski wspomniał, że prezydent Tomasz Budasz w wywiadzie udzielonym niemieckiej prasie powiedział, że cyt.: "zaprasza do Gniezna uchodźców". Włodarz Pierwszej Stolicy wspomniany wyżej wywiad postrzega jednak inaczej. Odniósł się do tego na swoim profilu na facebook'u:

Zupełnie przez przypadek trafiłem wczoraj na dyskusję na temat uchodźców i ich ewentualnej lokacji na terenie naszego kraju. Miała ona miejsce w "Lustrach", na antenie TVP 3 Poznań. Ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu, w ostatnich sekundach programu w dyskusji pojawiła się moja osoba. Poseł Krzysztof Ostrowski, trzymając wycinek lokalnej gazety ze Speyer mówił, że jako prezydent miasta "zapraszam uchodźców do Gniezna". Tego jednak nie powiedziałem, i nie znajdziecie tego w tym wywiadzie (artykuł wraz z tłumaczeniem powyżej - grafika główna - zdanie o uchodźcach pada wyłącznie w trybie przypuszczającym i nigdzie nie pada słowo "zapraszam". Wnioski pozostawiam Wam).

W tej chwili mógłbym wyrazić słowa oburzenia, dezaprobaty, niedowierzania, czy nawet sięgnąć do rozstrzygnięcia sądowego. Pamiętając jednak, że w czasie ostatniej kampanii wyborczej byłem już przedmiotem ataku za pośrednictwem profilu facebookowego Krzysztofa Ostrowskiego, poprzestanę jedynie na krótkim komentarzu:

Panie Pośle... potrzeba naprawdę mnóstwa złej woli, aby w tak nieuczciwy sposób manipulować faktami. Zastanawiam się czy wypowiadając publicznie tak daleko idące słowa powodowany był Pan jedynie niechęcią do mojej osoby, czy raczej spowodowane były one moim autorskim programem repatriacji polskich rodzin z Kazachstanu, wdrożonym we współpracy z Radą Miasta Gniezna... a może po prostu niedokładnym tłumaczeniem przez Pana lub któregoś ze współpracowników artykułu prasowego zawierającego moją wypowiedź? Nie wiem, czy to tylko przez pamięć o porażce w wyborach prezydenckich, czy ze względu na dzielące nas różnice światopoglądowe, ale przykro mi, że publicznie mówi Pan na mój temat nieprawdę i wciąga mnie w wir krajowej polityki, której jednym z elementów stało się wykorzystywanie problematyki uchodźców i ich ewentualnej obecności w Polsce.
źródło: facebook Tomasza Budasza

Czy na gnieźnieńskich ulicach pojawią się kolejne manifestacje przeciwko przyjmowaniu uchodźców? Tego nie wiemy, ale do naszej redakcji dotarły pierwsze informacje, z których wynika, że takie "obrazki" mogą pojawić się w najbliższym czasie pod Urzędem Miasta.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Facebook Tomasza Budasza

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (15)

GOŚĆ
04.06.2017 20:34

Uchodźca- osoba, która uciekła przed wojną do sąsiedniego kraju. Zdrowy, młody Syryjczyk nie jest uchodźcą. On jest imigrantem. Bardzo dojrzałym jest z państwa [komentujących], że potraficie doczepić się nawet do tego, że ktoś jest katolikiem. A moim zdaniem, nasze miasto już od długiego czasu nie miało tak dobrego prezydenta, jakim jest Pan Budasz.

Odpowiedz
Kierownik
04.06.2017 07:12

Budasz masz uchodźców w Londynie..., popatrz... to samo będzie w naszym kraju jeśli przyjmiemy wyznawców Alla badabudaha . Kaczyński tak trzymać ! twarda ręka to jest lekarstwo dla naszego kraju ! PO już wykorzystało maksymalnie wazelinę z naszego pudełeczka, nie wchodźmy w du*ę merkel i jej marionetkom. !

Odpowiedz
Urzędnik
01.06.2017 06:53

Takie wypowiedzi Budasza to jest już koniec jego cudownej kariery w samorządzie.I bardzo dobrze. Zgadzam się z Patriotą i Mieszkańcem. Budasz też nikogo o zdanie nie pytał a wypowiada się w imieniu gnieźnian. Ja mu takiego przyzwolenia nie dałem.A co robiło PO w ciągu ostatnich ośmiu lat to nie jest tajemnicą. Z tym się utożsamia Budasz, z Ewą Kopacz. Tak traktowali naród i tak Budasz traktuje mieszkańców. Obudźcie się mieszkańcy bo was obudzą inni - obcokrajowcy, uchodźcy. Pozostałe komentarze bez komentarza.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Zygmunt - 04.06.2017 09:08

Zwolnił Ciebie.? Dobrze zrobił. . Wscekly j jestes ?

Tewie
31.05.2017 15:07

Patriota lokalny to albo mieszka w innym mieście albo nawąchał się kleju lub co najprawdopodobniejsze jest sympatykiem PISu. Skala nienawiści do drugiego człowieka i wymiocin, którymi go opluwa jest przerażająca. No ale w końcu jest lepszego sortu i katolik. I w dodatku wróżka jeszcze. Wie nawet kiedy i z kim Budasz przegra. Prosiłbym jednak, żeby nie wypowiadał się w imieniu gnieźnian bo nikt go do tego nie upoważniał.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Gnieznianin - 04.06.2017 09:05

Patrioto lokalny potrzebujesz dobrej opieki lekarza specjalisty. Skończyły się człowieku twoje czasy. Na spacerek z wnukami i nie pisz tych idiotyzmów.

Tewie - 01.06.2017 10:46

do Mosze Bibermann- no, no, odpowiedź godna prawdziwego katolika. Takiego wierzącego i praktykującego. Życzącego innym by zdychali a nie umierali. Mimo wszystko pozdrawiam:)

Mosze Bibermann - 31.05.2017 23:44

Odpier... się od katolików!!!!!!!!! Czytając te debilne uwagi ..... wierzący niepraktykujący........... krzewiący wartości europejskie Timmermansa i Junckera .Teraz plujesz na katolików ale jak będziesz zdychał wtedy ksiądz obowiązkowo .Takich wiele w PO ...raz z biskupem ale jak się koryto skończyło to z mniejszościami seksualnymi byle ponownie do koryta .Tak jak nasz prezydent B.

Damian
31.05.2017 11:40

Pewnie przyjmujcie ilu chcecie, tylko żeby nie było za jakiś czas płaczu jak ktoś z Waszej rodziny zginie w zamachu. Czy kilka lat wcześniej było słychać o takich tragediach jak dziś ?

Odpowiedz
Patriota lokalny
31.05.2017 06:52

Panie Budasz my Gnieźnianie mamy dosyć takiej dziadoskiej prezydentury, kłamstw i układów z Pana strony. Jak pan chce to niech przyjmuje do swojego domu uchodźców, do mamusi i tatusia domu, a nie obdarza nimi gnieźnianin. Czy mamy,mało własnych problemów. Tak naprawdę to co pan takiego dla miasta zrobił aby o Gnieźnie mówiono w kraju. Przyszedł pan tylko na gotowe i dokończył to co inni w pocie czoła tworzyli. Jest pan kiepskim prezydentem. Jeszcze tylko kilkanaście miesięcy i pana oraz Powalowskiego nie będziemy już ogląda ć w urzędzie miejskim.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Czterdziestolatek - 04.06.2017 08:58

Odezwał się katolik i pewnie stary z PRL. Tez pewnie do tej partii należał. Teraz śmie komentować prezydenta. Wstyd Stary patrioto z tamtych lat.

Maniek - 31.05.2017 10:46

zapisz se do nsdap dobry kandydat

Dziup
30.05.2017 23:08

Z obrzydzeniem czyta się takie paszkwile które potęgują nietolerancję w społeczeństwie. Sugerowanie że prezydent śmie zapraszać uchodźców do miasta jakby to było roznoszenie dżumy albo cholery jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. Mamy w mieście mniejszości z którymi razem stoimy w kolejkach w sklepie, którzy nas leczą, z którymi idziemy na piwo. Inne wyznanie lub kolor skóry nie ma znaczenia. Juz nie mówiąc o tym że hipokryzja polaka nie przyjmuje do wiadomości ze ta wielokulturowa Europa przyjmuje polaków za granicą z otwartymi ramionami

Odpowiedz
Sluchscz
30.05.2017 17:42

I niech przyjmuje. Wy niby katolicy. Przecież więcej meneli I nierobów a też tych co do kościoła wcale nie chodzą. Nie słuchać ich. Wysłać do roboty. A niby katolickie Gniezno ha ale cyrk . Ostrowski tak bil brso w sejmie jak peerelowski poseł pis mówił, że aż coś. Brawo pośle !

Odpowiedz
Mieszkaniec
30.05.2017 13:28

Oczywiście ostrowski miał rację. powiedział tylko jedno zdanie i dobrze ocenił wypowiedz Budasza.. Prezydent wyraźnie dał do zrozumienie, ze będzie przyjmował uchodźców, Jeżeli ktoś nie potrafi zrozumieć nawet prostego tłumaczenia, to jego sprawa. Z kim pan panie prezydencie uzgodnił fakt przyjmowania uchodźców? Pytał pan mieszkańców????

Odpowiedz