Logo

Projekt domu dla singla - co warto wybrać?

Artykuł dodany: Poniedziałek, 29 maja 2017
Projekt domu dla singla - co warto wybrać?

Przyzwyczailiśmy się do tego, że single najczęściej kupują dla siebie małe mieszkania, ale warto wskazać, że także część z nich decyduje się na wybudowanie swojego domu.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że single najczęściej kupują dla siebie małe mieszkania, ale warto wskazać, że także część z nich decyduje się na wybudowanie swojego domu. Daje on o wiele większą przestrzeń do dyspozycji i komfort mieszkania. Jaki dom będzie wtedy najlepszym rozwiązaniem?

Problem z wyborem odpowiedniego projektu domu dla singla wynika przede wszystkim z faktu, że raz wybudowany będzie musiał posłużyć nam na dłuższy czas. Oczywiście, możemy planować jego sprzedaż i kupno lub budowę kolejnego, ale zasadniczo to dodatkowe problemy. Najlepiej więc od razu budować dom docelowy. Gdy singiel nie planuje na razie rodziny, nie potrzebuje dużego domu, ale nie oznacza to, że w przyszłości nie będzie chciał jej założyć. Wtedy pojawia się problem, ponieważ mały dom może nie wystarczyć dla dużej rodziny.

Wobec tego na wybudowanie domu dla singla decyduje się obecnie mniejszość zainteresowanych. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy taką opcję od razu odrzucić. Gdy nie chcemy kupować mieszkania i wolimy własny dom, warto sprawdzić, jaki projekt domu będzie najlepszy.

Określ przestrzeń, której potrzebujesz
Gdy w domu zamierzamy mieszkać sami, budowa tego dużego, piętrowego, nie będzie opłacalna. Nie dość, że będzie on drogi w wykonaniu, to jeszcze dodatkowo dużo będzie kosztować jego utrzymanie. Z drugiej strony, gdy nie wykluczamy założenia rodziny, nie powinniśmy ograniczać się za bardzo w metrażu.

Dobrym rozwiązaniem będzie wobec tego dom parterowy albo z użytkowym poddaszem posiadający jedną dodatkową sypialnię. Wówczas dodatkowy pokój może służyć jako pokój dla gości lub jako gabinet, a w przyszłości, gdy nadarzy się taka okazja, może być pokojem dla dziecka.

Parterowy czy z użytkowym poddaszem?
Domy z dwoma sypialniami znajdziemy zarówno w wersji parterowej, jak i z użytkowym poddaszem. Domy parterowe najbardziej przypominają rozkład w mieszkaniu, ponieważ wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednej kondygnacji. Musimy wtedy również pamiętać o tym, że do realizacji potrzebna będzie nam odpowiednia działka, aby dom zmieścił się na niej zgodnie z przepisami.

Dom z użytkowym poddaszem z kolei dobrze sprawdzi się na małej działce, gdy potrzebujemy większej przestrzeni - wtedy budujemy w górę na takiej samej powierzchni zabudowy, dlatego możemy otrzymać większy metraż.

Wobec tego wtedy, gdy myślisz o wybudowaniu domu dla singla, sprawdź dostępne gotowe projekty domów jednorodzinnych i wybierz dla siebie taki, który będzie mógł spełnić twoje oczekiwania. Projekt można zakupić także przez internet m.in na portalu: https://pracownia-projekty.dom.pl/

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Maaku
13.06.2017 22:31

Już od jakiegoś czasu szukam i nie mogę się na nic zdecydować. Projektu małego domu, do 90m2. Zależy mi, aby dach był 2 spadowy (co by koszty ograniczyć) nie mniej jak 35stopni, bez piwnicy, bez garażu, na działkę o szerokości do 18m, tani w budowie. Może ktoś poleci? Ciężko coś znaleźć.Najbardziej leży mi coś podobnego: https://www.novio.pl/projekty-domow-z-poddaszem-uzytkowym/4558-d143b.html
Ile płaci się za adaptacje projektu plus załatwianie formalności do pozwolenie na budowę?

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno