Logo

Wakacyjne pomysły na udany letni urlop 2017

Artykuł dodany: Poniedziałek, 29 maja 2017
Wakacyjne pomysły na udany letni urlop 2017

Piękna pogoda za oknem potrafi momentami rozpieszczać, dzięki czemu w wielu regionach Polski można już cieszyć się przedsmakiem lata. Nic więc dziwnego, że niektórzy zaczęli już odliczać dni i tygodnie do wakacji. Korzystając z okazji, że wiele osób zaczyna powoli planować wycieczki i wyjazdy wakacyjne, postanowiliśmy sprawdzić dokąd warto pojechać, aby naładować swoje emocjonalne baterie na cały rok i wrócić z uśmiechem na ustach. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie poniżej...

Miejsca bardziej pozytywne niż inne?
Jak mówi stare, popularne porzekadło: "z kim przestajesz, takim się stajesz". Łatwo się przekonać, że jest w nim sporo prawdy, bo osoby o pozytywnym usposobieniu wręcz przyciągają do siebie ludzi, którzy chcą przebywać w ich towarzystwie. Natomiast w przypadku ponuraków sprawa wygląda dokładnie odwrotnie.

Okazuje się, że warto o tym pamiętać zwłaszcza podczas wakacji, kiedy zależy nam na tym, by odpocząć. Często bowiem nieodpowiednie towarzystwo na wycieczce potrafi nam zepsuć nawet najlepsze punkty programu i najpiękniejsze widoki.

A gdyby tak sprawdzić, w jakich miejscach na kuli ziemskiej mieszka najwięcej szczęśliwych ludzi o optymistycznym usposobieniu i wybrać się w wakacyjną podróż właśnie tam? Jest to możliwe, a nawet powstało już kilka szczegółowych badań na ten temat. Dzięki temu jesteśmy w stanie stwierdzić, które punkty na mapie świata można określić mianem "najszczęśliwsze kraje świata". Jeśli nie macie jeszcze planów urlopowych na najbliższe miesiące, być może weźmiecie pod uwagę poniższe miejsca?

Najszczęśliwsze kraje świata
Dokładnie 20 marca tego roku (w Międzynarodowy Dzień Szczęścia) opublikowano szczegółowy raport "World Happiness Report", będący opasłym rankingiem dotyczącym szczęścia w poszczególnych krajach. Na 155 krajów ujętych w rankingu, absolutnym numerem jeden jest Norwegia, wyprzedzająca o włos Danię, która zwyciężyła rok wcześniej. Co ciekawe, Polska zajmuje miejsce 46 i wyprzedza nieco Włochy (miejsce 48) i Rosję (miejsce 49).

Dokąd zatem warto wybrać się na letni urlop? Oto garść wskazówek:
  1. Norwegia (miejsce 1) - Wodospady, góry i wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO fiordy są obowiązkowym punktem programu każdej wycieczki po Norwegii. Przyroda i możliwość aktywnego wypoczynku to niewątpliwie największe atuty tego kraju. Jest też jednak pewne "ale" - mimo, że sama podróż do Norwegii nie będzie raczej droga, to jednak zakwaterowanie i wyżywienie to już zupełnie "inna bajka" i trzeba się przygotować na wydatki.
  2. Islandia (miejsce 3) - Jak sama nazwa wskazuje, Islandia to "kraj lodu" i nieco ponad 10 procent jego powierzchni zajmują lodowce. Poza tym, znajdziemy tam też wiele wciąż czynnych wulkanów, gejzerów i gorących źródeł. Jest to chyba jedyne takie miejsce na mapie Europy o tak niezwykłym zróżnicowaniu przyrodniczo-geologicznym. Warto przyjechać tu przynajmniej raz.
  3. Holandia (miejsce 6) - Kolorowe tulipany, wiatraki, wszechobecni rowerzyści - to tylko niektóre ze skojarzeń typowych dla Holandii. Dzisiaj można całkowicie na własną rękę zwiedzić Amsterdam, Hagę czy Rotterdam, bez pomocy biura podróży, bo najpopularniejsze linie lotnicze oferują loty do Holandii z wielu polskich miast.
  4. Izrael (miejsce 11) - Izrael doceni każdy, komu wakacje kojarzą się raczej ze zwiedzaniem miejsc historycznych czy religijnych niż z leniwym leżeniem plackiem na plaży. Ściana Płaczu, Góra Oliwna, czy wiszące ogrody Bahai, określane mianem "ósmego cudu świata" to tylko niektóre z tamtejszych atrakcji.
  5. Czechy (miejsce 23) - Zazwyczaj planując wakacje, nie bierzemy tego kraju pod uwagę. Jak się jednak okazuje, mieszkańcy Czech są bardzo zadowoleni ze swojego życia i być może warto byłoby podpatrzyć, co robią inaczej od nas? Jest to wręcz idealne miejsce dla zakochanych ze względu na tajemnicze i romantyczne zamki, które są tam wszechobecne. Natomiast przepięknej Pragi chyba nikomu przedstawiać nie trzeba…
  6. Meksyk (miejsce 25) - Jeśli wolicie wyjechać gdzieś dalej, koniecznie rozważcie Meksyk. Nie dość, że spotkacie tam samych uśmiechniętych ludzi, to jeszcze na nudę nie będziecie narzekać. Każdy znajdzie tam coś dla siebie - można odkrywać dawne świątynie Majów, zobaczyć jedyne w swoim rodzaju podwodne muzeum, a także wypocząć w jednym z bajkowych kurortów w Cancun.
  7. Malta (miejsce 27) - Powiewem świeżości dla turystów, którzy odwiedzili już kurorty greckie, hiszpańskie, włoskie, czy chorwackie będzie Malta - idealne miejsce na tygodniowy urlop. Można tu zwiedzać zabytki (np. w stolicy - Valetta), a także zrelaksować się na jednej z licznych plaż.
  8. Francja (miejsce 31) - Z kolei Francja jest propozycją zarówno na dłuższą wycieczkę objazdową, jak i tak zwany City-Break, gdyż lotów z Polski do Paryża nie brakuje. Wśród atrakcji turystycznych Francji znajdziemy między innymi: słynny pałac w Wersalu, Wzgórze Świętego Michała, Łuk Triumfalny, Bazylikę Sacre Coeur, Katedrę Notre Dame czy sam symbol Paryża - Wieżę Eiffla.
  9. Tajlandia (miejsce 32) - Oto kolejna propozycja na dłuższą wycieczkę. Często Tajlandię określa się mianem "kraina uśmiechów", co zapewne tłumaczy fakt, że Tajlandia zajęła wysokie, 32 miejsce w rankingu najszczęśliwszych krajów świata. Bajkowe widoki, tropikalne plaże, wyspy, wspaniała kuchnia - to tylko niektóre z licznych atutów tego miejsca.
  10. Kolumbia (miejsce 36) - Również w Kolumbii trudno o spotkanie ponuraka, bo niemal każdy ma tam "przyklejony uśmiech" do twarzy. Mówi się, że to dzięki nasłonecznieniu i klimatowi, ale także dzięki temu, że Kolumbijczycy są bardzo zżyci ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi, co wpływa na odczuwanie szczęścia i zmniejszenie stresu do minimum. A dlaczego jeszcze warto wybrać się właśnie tam i co warto zobaczyć w Kolumbii? Cartagena, Bogota, Medellin, Salento, Cali - to tylko niektóre z głównych lokalizacji ujętych w planach wycieczek turystycznych.

Mamy nadzieję, że znaleźliście tutaj ciekawe wakacyjne inspiracje. Do lata pozostało jeszcze kilka tygodni - najwyższa więc pora pomyśleć o wypoczynku od pracy.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno