Logo

XI Festyn "Sport receptą na zdrowie" dla seniorów

Artykuł dodany: Sobota, 27 maja 2017
XI Festyn
REKLAMA

Hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 2 Gnieźnie po raz kolejny gościła bardzo liczną grupę seniorów z terenu Gniezna i powiatu. 24 maja Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało XI Festyn Sportowo-Rekreacyjny dla Seniorów "Sport receptą na zdrowie". W imprezie udział wzięło 260 uczestników z Gniezna, Kiszkowa, Trzemeszna Witkowa i Czerniejewa.

ALBUMY ARTYKUŁU:

W tej integracyjnej formie spotkania udział wzięli przedstawiciele organizacji społecznych i środowisk lokalnych z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Gniezna, Witkowa i Trzemeszna, Stowarzyszenia "Promyk" z Gniezna i Trzemeszna, Stowarzyszenia "Słoneczny Promyk" z Kiszkowa, Polskiego Związku Niewidomych z Gniezna, Stowarzyszenia Dzieci Wojny w Gnieźnie, Wielkopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu w Gnieźnie, Polskiego Stowarzyszenia Amazonek w Gnieźnie, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków z Gniezna i Trzemeszna, Klubu Seniora "Radość" działającego przy gnieźnieńskim MOK, Klubu Seniora "Winiary" i Miejskiej Rady Seniorów z Czerniejewa. Uczestnicy zmagali się w indywidualnych konkurencjach sportowo - rekreacyjnych takich jak: quiz wiedzy o sporcie i organizacjach samorządowych, rzut ringo, rzut woreczkami do kosza, rzut piłką do kosza, rzut lotką, strzał piłką do mini bramki, wyrzucanie kośćmi i zbijanie kręgli.

Współorganizatorami imprezy był Urząd Miejski i Szkoła Podstawową Nr 2 w Gnieźnie. Impreza zrealizowana została w ramach projektu dofinansowanego z Ministerstwa Sportu i Turystyki w warszawie. Wśród zaproszonych gości i organizatorów obecni byli: Prezydent Gniezna Tomasz Budasz, Dyrektor Biura Posłanki do Parlamentu Europejskiego Krystyny Łybackiej - Tadeusz Tomaszewski, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gniezna Jan Budzyński, Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Rady Miasta Ryszard Karmoliński, radny powiatu gnieźnieńskiego Jacek Kowalski oraz Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Stanisław Dolaciński wraz z przedstawicielami władz SMW Anną Stanowską, Agnieszką Frąckowiak, Justyną Banasik i Krzysztofem Wojciechowskim.

Podczas otwarcia wyłoniono także najstarszego uczestnika imprezy, którą okazała się pani Rozalia Wolarz r. 1931 z drużyny "Słoneczny Promyk" Kiszkowo. Otrzymała ona upominki ufundowane przez panią europoseł Krystynę Łybacką, która ufundowała także okolicznościowy puchar dla najliczniejszej reprezentacji. Była nią licząca 55 osób reprezentacja Klubu Seniora "Radość" działającego przy Miejskiem Ośrodku Kultury w Gnieźnie.

Uczestnicy festynu mieli także okazję zmierzyć sobie ciśnienie i poziom cukru oraz uzyskać konsultacje w zakresie gimnastyki i rehabilitacji osób w wieku senioralnym. Na zakończenie wszyscy wspólnie skosztowali posiłek w formie obiadu.
tekst: SMW
foto: SMW

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno