Logo

Juniorki młodsze MKS PR Gniezno drugie w Polsce!

Artykuł dodany: Czwartek, 25 maja 2017
Juniorki młodsze MKS PR Gniezno drugie w Polsce!

Zespół MKS PR Gniezno z kolejnym sukcesem! Młodsze koleżanki pozazdrościły sukcesów ekipie seniorek i wróciły z Karczewa ze srebrnym medalem mistrzostw Polski juniorek młodszych.

Do decydującej batalii o medale oprócz gnieźnianek przystąpiły zespoły Victorii Tomaszów Mazowiecki, Vambresii-Worwo Wąbrzeźno oraz MKS Karczew. Półfinałowy pojedynek z zespołem z Tomaszowa Mazowieckiego budził uzasadnione obawy. Kilka tygodni wcześniej, w ćwierćfinale mistrzostw Polski MKS PR uległ Victorii po rzutach karnych. Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka wyciągnęły jednak odpowiednie wnioski i w półfinałowym starciu nie pozostawiły złudzeń szczypiornistkom z Tomaszowa, pokonując je 30:21. W drugim półfinale Vambresia okazała się lepsza od ekipy z Karczewa i stało się jasne, że będziemy mieli powtórkę z meczu półfinałowego.

W tym przypadku, niestety dla gnieźnianek, również nie mieliśmy powtórki z rozrywki. Szczypiornistki z Gniezna, które dwa tygodnie wcześniej odprawiły z kwitkiem zespół z Wąbrzeźna bardzo źle rozpoczęły finałowe starcie, przegrywając nawet 1:7. Pomimo ogromnej woli walki i usilnych starań nie udało się odrobić strat z początku spotkania. Ostatecznie wąbrzeźnianki pokonały gnieźnieńską drużynę różnicą czterech bramek - 19:23.

Ostateczne rozstrzygnięcia mogą budzić niewielki niedosyt. Należy jednak pamiętać, że wciąż jest to znaczący sukces. Medal juniorek młodszych pozwala z optymizmem patrzeć na przyszłość żeńskiego szczypiorniaka, który w przyszłym sezonie stanie przed kolejnymi wyzwaniami, m. in. udziałem w I lidze.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno