Logo

Ruch gwiazd - niezwykły projekt gnieźnieńskich fotografów

Artykuł dodany: Środa, 24 maja 2017
Ruch gwiazd - niezwykły projekt gnieźnieńskich fotografów

"To początek projektu, który będzie kontynuowany w różnych częściach miasta i okolic Gniezna" - mówi Robert Lasek z grupy "Andrzej Bukowski i Robert Lasek - Fotografia i Film". O co chodzi? Odpowiedź znajdziecie w artykule.

Film poklatkowy, fotografia poklatkowa - technika pozwalająca lepiej zobaczyć procesy zbyt powolne dla ludzkiej percepcji. Polega na wykonywaniu zdjęć w (stosunkowo) dużych odstępach czasu a następnie wyświetlanie ich w przyśpieszonym tempie. W ten sposób procesy trwające w rzeczywistości całymi godzinami, czy nawet dniami można obejrzeć w kilkanaście sekund.
źródło: www.wikipedia.pl

Gnieźnieńscy fotografowie postanowili uwiecznić w wyżej wymienionej technice charakterystyczne miejsca zarówno z Pierwszej Stolicy, jak i z jej okolic. Dokładniej chodzi o startrails (prostymi słowy: ruch gwiazd złapany za pomocą fotografii poklatkowej). Na pierwszy rzut wzięli Ostrów Lednicki podczas tegorocznej Nocy Muzeów. Przez 4 godziny wykonano prawie 2 tysiące zdjęć, które zostały ze sobą płynnie połączone. Efekt możecie zobaczyć na powyższym filmie. Pracujemy już nad kolejnymi miejscami - dodaje Robert Lasek. Jak można sie domyślać, "na celowniku" jest katedra gnieźnieńska, gdzie już wykonaliśmy próbne zdjęcia oraz ... a właściwie niech reszta pozostanie tajemnicą. Nie będziemy psuć niepodzianki.

Zachęcamy do polubienia fanpage'u grupy "Andrzej Bukowski i Robert Lasek - Fotografia i Film". Możecie tam na bieżąco śledzić projekty fotografów. Już niebawem wystartuje seria konkursów, w których do wygrania będą sesję fotograficzne. Uczestnicy będą musieli wykazać się jednak kreatywnością.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno