Logo

"Pociąg do książki. Książka do pociągu"

Artykuł dodany: Środa, 24 maja 2017

Każda podróż ma w sobie coś z bajki, a zwłaszcza podróż pociągiem.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Majowe "Czytajki z naszej bajki" zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna i Centrum Kultury Scena To Dziwna, odbyły się zatem w nietypowym miejscu, a mianowicie w gnieźnieńskiej Parowozowni. Pociągi, kolejka wąskotorowa, zwrotnice, semafory stanowiły wspaniałe tło do czytania. W ramach Dni Pary dzieci odbyły podróż w głąb książek. Oczywiście motywem przewodnim była niezastąpiona "Lokomotywa" Juliana Tuwima. Zgodnie z tematem kolejowego święta "Technika PRL-u" przedszkolacy zapoznali się z kultowymi bajkami z tego okresu naszej historii.

Okazało się, że bajki: "Bolek i Lolek", "Pszczółka Maja", "120 przygód Koziołka Matołka" czy "Smerfy", które kiedyś były dobranockami mają swój niezaprzeczalny urok, nie tylko dla starszego pokolenia. Każda z nich jest bowiem ciekawą, pozbawioną przemocy opowieścią o przygodach sympatycznych bohaterów.
źródło: BPMG

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (2)

POETKA
25.05.2017 23:49

Do tych bajek znanych dorzucam jeszcze "SUPERZWIERZAKI I DZIECIAKI"
niesamowite bajki, które same się opowiadają i same w ucho wpadają, by ucieszyć dzieci, by odwagi nieco dodać i przyjaciół nowych spotkać na kolorowych stronach.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Czytelniczka - 26.05.2017 16:17

Polecam, bardzo ładnie wydane bajki dla dzieci, które w żartobliwy sposób napiętnowują wady, nie krzywdząc nikogo. Uczą bawiąc.REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno