Logo

Okradła seniorkę na szklankę wody

Artykuł dodany: Środa, 24 maja 2017
Okradła seniorkę na szklankę wody

Zbyt ufne pokolenie, które nie odmawia szklanki wody spragnionej dziewczynie. To łatwy cel dla oszustów i złodziei. Przekonała się o tym mieszkanka os. Tysiąclecia w Gnieźnie, która "spragnioną napoiła", tracąc przy tym kilka tysięcy złotych. Policja przestrzega więc starsze osoby przed daniem się nabrać złodziejom.

Do zdarzenia doszło 23 maja w godzinach południowych przy ul. Libelta w Gnieźnie. Seniorka wracając z zakupów zauważyła młodą nieznajomą kobietę o blond włosach. Nieznajoma powiedziała, że czeka na osobę z sąsiedniego mieszkania. Poprosiła o szklankę wody. Jak się okazało, był to tylko pretekst, zwykłe kłamstwo, by wejść do mieszkania i zorientować się, gdzie seniorka trzyma pieniądze. Gdy tylko nadarzyła się okazja sprawczyni (lub sprawczynie) skradły starszej pani kilka tysięcy złotych. W sprawie wszczęto dochodzenie - prowadzi je Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Ten przykład po raz kolejny pokazuje, że powinniśmy uważać na to, kogo wpuszczamy do naszych domów. Policja apeluje szczególnie do osób starszych i tych, którzy mieszkają sami. Złodzieje i oszuści wykorzystują każdy pretekst by dostać się do mieszkania i obłowić cudzym kosztem.
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno