Logo

Piłkarki ręczne z Gimnazjum nr 3 Mistrzyniami Wielkopolski!

Artykuł dodany: Wtorek, 23 maja 2017
Piłkarki ręczne z Gimnazjum nr 3 Mistrzyniami Wielkopolski!

W środę 17 maja w hali sportowej przy Gimnazjum w Budzyniu odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski w piłce ręcznej dziewcząt szkół gimnazjalnych, rozgrywanych w ramach XVIII Gimnazjady. W zawodach tych udział wzięły cztery najlepsze reprezentacje gimnazjalne naszego województwa w obecnym roku szkolnym: Gimnazjum Buk, Gimnazjum nr 1 Kępno, Gimnazjum nr 3 Gniezno oraz gospodarz zawodów Gimnazjum Budzyń.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Rozegrano 4 spotkania. Każdy mecz trwał 2x12 minut. Najpierw odbyły się dwa półfinały. W pierwszym z nich spotkały się reprezentacje szkół z Budzynia i Gniezna. Gnieźnianki od samego początku dominowały na parkiecie. Ostatecznie gimnazjalistki z "Trójki" zwyciężyły gospodynie 12:5. W drugim półfinale drużyna z Gimnazjum nr 1 Kępno pokonała reprezentację gimnazjum z Buku. W mecz o III miejsce zmierzyły się drużyny z Buku i Budzynia. Ostatecznie to bukowianki mogły się cieszyć zdobyciem brązowych medali. W Finale imprezy znalazły się reprezentacje Gimnazjum nr 1 Kępno i Gimnazjum nr 3 Gniezno. Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana i zakończyła się remisem nieznacznym jedno bramkowym prowadzeniem gnieźnianek. Po przerwie nasze reprezentantki zdecydowanie lepiej radziły sobie w obronie i w ataku i to one przejęły zdecydowanie inicjatywę w tym spotkaniu. Już po 7 minutach drugiej części meczu nasz zespół wypracował sobie przewagę 6 bramek i całkowicie kontrolował sytuację na parkiecie. Po ostatniej syrenie podopieczne pana Romana Solarka mogły się cieszyć z wygranych zawodów. Ostatecznie wynik końcowy korzystny dla Gimnazjum nr 3 Gniezno wynosił 16:14.

Tym  samym reprezentacja Gimnazjum nr 3 Gniezno sięgnęła po tytuł Mistrza Wielkopolski w piłce ręcznej dziewcząt. Warto wspomnieć, że wszystkie złote medalistki są uczennicami klas sportowych o profilu piłki ręcznej i Ośrodka Szkolenia Piłki Ręcznej w Gnieźnie oraz na co dzień zawodniczkami MKS PR Gniezno, podopiecznymi trenerów Roberta Popka i Romana Solarka.

Wszystkie zespoły biorące udział w zawodach otrzymały okolicznościowe grawertony, a zespoły z miejsc 1-3 medale. Ponadto wręczono nagrody indywidualne. "Najlepszą Zawodniczką" została wybrana Agata Alwin - Gimnazjum nr 3 Gniezno a "Królem Strzelców" Julia Korytkowska - Gimnazjum Buk.

Nasze miasto to swoista Wielkopolska Stolica Piłki Ręcznej Dziewcząt. Mistrzyniami Wielkopolski zostały na każdym poziomie reprezentantki Gniezna: Szkół Podstawowych - SP 12, Gimnazjów - Gimnazjum nr 3 oraz Szkół Średnich -  I LO.

Ostateczna kolejność Mistrzostw Wielkopolski:
  1. Gimnazjum nr 3 Gniezno
  2. Gimnazjum nr 1 Kępno
  3. Gimnazjum Buk
  4. Gimnazjum Budzyń

Reprezentacja Gimnazjum nr 3 Gniezno podczas Finału Mistrzostw Wielkopolski:
Weronika Wilkosz i Oliwia Morawska - bramkarki, Paula Gola, Martyna Dolacińska, Maria Rybicka, Patrycja Kuszak, Katarzyna Ochocka, Klaudia Balcerek, Roksana Paluch, Agata Alwin, Anastazja Kowalewska, Natasza Jabłońska, Paulina Kabacińska, Wiktoria Stachowicz i Dominika Różańska - zawodniczki z pola.
Opiekun reprezentacji: Roman Solarek.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno