Logo

Brak odpoczynku i wyobraźni

Artykuł dodany: Poniedziałek, 22 maja 2017
Brak odpoczynku i wyobraźni

Na cudzej karcie, bez nakazanego odpoczynku i z przekroczonym naciskiem na osi próbował poruszać się po Gnieźnie kierowca pojazdu ciężarowego.

Podczas patrolu inspektorzy WITD z oddziału gnieźnieńskiego zatrzymali 16 maja na terenie miasta, do rutynowej kontroli, pojazd należący do polskiego przewoźnika, który dowoził napoje do pobliskiej hurtowni. Jak się okazało kierowca jechał bez nakazanego przepisami odpoczynku. Próbował natomiast dojechać do miejsca rozładunku przy użyciu karty kolegi z pracy. Dalsza kontrola wykazała, że pojazd miał przekroczony nacisk na osi napędowej o 2,8 tony, a kierowca nie posiadał wymaganego zezwolenia na przejazd pojazdem nienormatywnym.

W stosunku do przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne za posługiwanie się cudzą kartą kierowcy i za przekroczenie dopuszczalnych nacisków na osi. Żeby dalej kontynuować przewóz, kierowca musiał przeładować część ładunku na inny pojazd.
tekst: WITD
foto: WITD

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (2)

Waldek
23.05.2017 18:49

przeciez to norma w każdej hurtowni spożywczej , agd, miesnej , rybnej i tego podobnej. Kontenery rejestruja na 300 Kg ladownosci a wchodzi kilka palet i zaladowane czasem po 5 ton na samochod na kategorie B. ameryke odkryli........

Odpowiedz
Xxxx
22.05.2017 15:31

Serio, w Gnieźnie nic innego się nie dzieję że nagminnie powstają artykuły o mandatach dla kierowców? Takie rzeczy dzieją się codziennie w całej Polsce...

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno