Logo

XL Finał Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozstrzygnięty

Artykuł dodany: Poniedziałek, 22 maja 2017
XL Finał Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozstrzygnięty

Od wielu lat celem turniejów bezpieczeństwa w ruchu drogowym są działania edukacyjno-oświatowe wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Konkursy popularyzują przepisy i zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtują partnerskie zachowania wobec innych uczestników ruchu oraz upowszechniają podstawowe zasady i umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Najlepsze okazały się drużyny ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Obrze.

ALBUMY ARTYKUŁU:

19 maja w Szkole Podstawowej nr 9 w Gnieźnie, odbyły się finały wojewódzkie XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów. Wzięło w nim udział 31 zespołów reprezentujących szkoły podstawowe i 31 drużyn reprezentujących gimnazja z Wielkopolski.

Po testach teoretycznych z przepisów ruchu drogowego uczniowie brali udział w sprawdzianie z umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, rywalizowali na terenie miasteczka ruchu drogowego, gdzie musieli wykazać się praktyczną znajomością przepisów i stosować się do ustawionych znaków oraz starali się bezbłędnie pokonać rowerowy tor przeszkód.

W turnieju w kategorii szkół podstawowych - o puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego - zwyciężyła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Obrze (powiat wolsztyński) w składzie: Jędrzej Waligórski, Kacper Zalisz, Sandra Ciesielska i Maria Przybyła. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Jezierzycach Kościelnych, trzecie - uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Słupi.

W turnieju w kategorii gimnazjów - o puchar Wojewody Wielkopolskiego - zwyciężyła drużyna reprezentująca Gimnazjum w Obrze (powiat wolsztyński) w składzie: Huber Horowski, Norbert Kata i Aleksandra Drajer. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Gimnazjum we Wronkach, trzecie - uczniowie Gimnazjum w Mroczeniu.

Indywidualnie najlepszy ze Szkół Podstawowych okazał się Jędrzej Waligórski ze Szkoły Podstawowej w Obrze, a kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zajął Jakub Patulski z Gimnazjum we Wronkach (powiat Szamotulski).

Turniej został zorganizowany przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Poznaniu wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie przy współpracy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile, Wielkopolskiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Poznaniu, Automobilklubu Wielkopolski, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Szkoły Podstawowej nr 9 w Gnieźnie.

W przeprowadzeniu turnieju pomagała młodzież z klas o profilu policyjnym z III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować Wielkopolskę w finale krajowym turnieju, który odbędzie się 14 czerwca 2017 r. w Nidzicy.
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno