Logo

Co z budową galerii przy ul. Poznańskiej w Gnieźnie?

Artykuł dodany: Poniedziałek, 22 maja 2017
Co z budową galerii przy ul. Poznańskiej w Gnieźnie?

Od kilku lat przewija się plan budowy galerii handlowej przy ul. Poznańskiej - Warzywnej w Gnieźnie. Początkowo mieszkańcy byli przeciwni, jednak obecnie większość z nich zmieniło zdanie. Jest już wstępny plan rozwiązań komunikacyjnych i bryły budynku. Czy uda się go zrealizować?

ALBUMY ARTYKUŁU:

W listopadzie 2015 roku odbył się protest przeciwko budowie hipermarketu przy ul. Poznańskiej - Warzywnej w Gnieźnie. Organizator zapowiadał, że będzie w nim uczestniczyło kilka tysięcy osób, będzie trumna jadąca na czele pochody, trąbki, gwizdki. Skończyło się na kilkudziesięciu pracownikach jednej z sieci sklepów, kilku mieszkańcach, a po wymienionych wyżej atrybutach nie było śladu. Okazało się, że lobbowanie przeciwko budowie galerii handlowej było prawdopodobnie próbą "ugrania" czegoś na własną korzyść przez kilka prominentnych osób. W biznesie chodzi jednak o to, żeby "umieć się dogadać". Rozmowa jest kluczem do sukcesu, a jej najlepszym efektem jest zadowolenie wszystkich stron. Wygląda na to, że tak się stało. Inwestor, który chce budować galerię handlową zaproponował rozwiązania korzystne zarówno dla mieszkańców, jak i dla spółki.

"Kiedy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ..."
Na spotkaniu z mieszkańcami, które odbyło się w 2016 roku zastępca Prezydenta Miasta Gniezna, Jarosław Grobelny wspomniał, że nie rozumie postawy niektórych osób, a w szczególności największego oponenta, który jest obecny na sali. Osoba ta była przeciwna budowie galerii, a teraz nagle nie ma nic przeciwko. Za kulisami sugerowano, że być może doszło do "przepłacenia" niektórych przeciwników inwestycji. Tak naprawdę problemy te towarzyszą wielu inwestycjom, w szczególności kiedy dookoła ogromnego placu, na którym ma powstać kilkadziesiąt sklepów pod jednym dachem i kilkaset miejsc parkingowych, są mniejsze firmy. Zazwyczaj pierwszy konspekt jest bardzo ogólny i tak naprawdę poglądowy. Później zaczynają się negocjacje. W przypadku ul. Poznańskiej - Warzywnej chodziło w znacznej mierze o rozwiązania komunikacyjne, które mogłyby utrudnić funkcjonowanie okolicznym firmom. Kiedy inwestorzy usiedli do rozmów z gnieźnieńskimi przedsiębiorcami, udało się dojść do porozumienia.

Czy galeria powstanie?
W chwili obecnej kwestia budowy stoi w miejscu. Radni miejscy zastanawiają się czy wystąpić o zmianę miejscowego planu zagospodarowania. Są to bowiem kolejne pieniądze wydane z budżetu. Inwestorzy są jednak z stanie pokryć te koszty. Jedno jest pewne - jeżeli prace ruszą, to od projektu do otwarcia galerii minie kilka lat.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (11)

Mieszkaniec kamienicy
25.05.2017 05:14

A co z reprywatyzacja , tą dziką w Gnieznie. Kto dorobił się i w jaki sposób wielu kamienic ? Czas się też tym zająć. Przecież wiemy kto posiada te kamienice zdobyte , no właśnie jak. Nie chować pod dywan. Do roboty .

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Zdzisław - 28.05.2017 06:36

No niech urząd wytłumaczy gnieznianom skąd mają tyle kamienic i to pustych znani w Gnieznie. Tyle ludxi wrecz wyrzucili na bruk.. i co cisza Jak je zdobyli. Będzie ciekawie . Koniecznie tv Interwencję.

Bart
23.05.2017 22:00

Market budowlany ma powstac a nie żadna galeria. Fabryki są i nowe powstają, ludzi idzmy z postępem, a nie wspominac polanie.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Młody - 24.05.2017 14:22

Markety tez dają ludziom prace. I dobrze. Fabryki czego, w takim Gnieznie mają powstawać ? Dziadków więcej jak młodych i to im nie podoba się nic, co w Gnieznie powstaje. Sami emeryci, a najwięcej się mądrzą. Dziadkowie, na spacerek do parku i dajcie żyć młodym.

Gnieźnianin
23.05.2017 18:09

a fabryk żadnych, zarobki jak kot napłakał. Najpierw fabryki by zarobić, później galerie.

Odpowiedz
Iyte
23.05.2017 08:39

Kolejne pytanie... czy ktoś wie co jest z tym blokiem budowanym w centrum na Roosevelta? Plajta? Bo żadnej ekipy tam nie widać.

Odpowiedz
Gnieznisnka
23.05.2017 05:57

A komu przeszkadzają galerie.? Chcą ludze robić zakupy, mają pieniądze, więc niech odwiedzają galerie. W centrum Gniezna nie ma juz prawie sklepów. Banki, i apteki, to centrum handlowe w centrum Gniezna . Taka rzeczywistość.

Odpowiedz
Beka
23.05.2017 00:00

Aile masz tych Galerii w Gnieźnie ????????

Odpowiedz
AnizdaG
22.05.2017 13:16

Po jaka cholere nam w Gnieźnie kolejna galeria ??

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
ToJa - 23.05.2017 21:49

Rozumiem, że zajmujesz głos w imieniu wszystkich mieszkańców Gniezna i ich reprezentujesz???

Antek - 23.05.2017 08:05

Lepiej niech będzie sklep GS-u...REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno