moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wypadek w Kosowie! W akcji Straż Pożarna, Policja i karetki Pogotowia Ratunkowego

Sobota, 20 maja 2017
  • Wypadek w Kosowie! W akcji Straż Pożarna, Policja i karetki Pogotowia Ratunkowego

Dzisiaj (sobota) o godzinie 15.01 służby ratunkowe zostały poinformowane o wypadku na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Kosowo. Na miejsce wysłano zastępy Straży Pożarnej z Gniezna, Żydowa i Czerniejewa, Policję oraz Pogotowie Ratunkowe.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że w wypadku brały udział dwa samochody osobowe. Jeden samochód w wyniku uderzenia wypadł z drogi i zatrzymał się w przydrożnym rowie. Poszkodowane zostały 4 osoby, z których dwie wymagały przewiezienia do szpitala.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, kierujący samochodem osobowym marki Mercedes nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym marki Peugeot. W wyniku zderzenia pojazdy przemieściły się do przydrożnego rowu.

Do szpitala z obrażeniami ciała karetki pogotowia przewiozły dwie pasażerki Mercedesa - 27-letnią mieszkankę gminy Niechanowo i 24-letnią mieszkankę gminy Skoki.

Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego kierujący pojazdami byli trzeźwi. Pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu depozytowym. Kierowy Mercedesa stróże prawa zatrzymali prawo jazdy.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz usunięciu samochodu z drogi.
tekst: OSP Czerniejewo
foto: OSP Czerniejewo, PSP Gniezno

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
"Śliska sobota" na drogach powiatu! Doszło do wielu kolizji W sobotę na drogach powiatu gnieźnieńskiego doszło do kilku kolizji drogowych. Po opadach deszczu jezdnie... Niedziela, 27 września 2020
Sprawiedliwość po latach! Przedsiębiorca z powiatu gnieźnieńskiego prawomocnie uniewinniony! 24 września 2020 r. Sąd Okręgowy w Poznaniu utrzymał w mocy wyrok uniewinniający Sądu Rejonowego w Gnieźnie... Sobota, 26 września 2020
Za pochówek w niewłaściwym miejscu należy się więcej! Sąd w Poznaniu zmienił wyrok! Sąd Okręgowy w Poznaniu zmienił wyrok i przyznał siostrzeńcowi kobiety pochowanej w złym grobie kwotę... Sobota, 26 września 2020
Fałszywe alarmy bombowe w Kruchowie, Trzemesznie i Gnieźnie! W czwartek służby ratunkowe otrzymały zgłoszenia o ładunkach wybuchowych podłożonych w placówkach oświatowych... Czwartek, 24 września 2020