Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wypadek w Kosowie! W akcji Straż Pożarna, Policja i karetki Pogotowia Ratunkowego

Sobota, 20 maja 2017
  • Wypadek w Kosowie! W akcji Straż Pożarna, Policja i karetki Pogotowia Ratunkowego

Dzisiaj (sobota) o godzinie 15.01 służby ratunkowe zostały poinformowane o wypadku na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Kosowo. Na miejsce wysłano zastępy Straży Pożarnej z Gniezna, Żydowa i Czerniejewa, Policję oraz Pogotowie Ratunkowe.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że w wypadku brały udział dwa samochody osobowe. Jeden samochód w wyniku uderzenia wypadł z drogi i zatrzymał się w przydrożnym rowie. Poszkodowane zostały 4 osoby, z których dwie wymagały przewiezienia do szpitala.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, kierujący samochodem osobowym marki Mercedes nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym marki Peugeot. W wyniku zderzenia pojazdy przemieściły się do przydrożnego rowu.

Do szpitala z obrażeniami ciała karetki pogotowia przewiozły dwie pasażerki Mercedesa - 27-letnią mieszkankę gminy Niechanowo i 24-letnią mieszkankę gminy Skoki.

Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego kierujący pojazdami byli trzeźwi. Pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu depozytowym. Kierowy Mercedesa stróże prawa zatrzymali prawo jazdy.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz usunięciu samochodu z drogi.
tekst: OSP Czerniejewo
foto: OSP Czerniejewo, PSP Gniezno

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Pożar przy ul. Laubitza w Gnieźnie! W garażu znaleziono spalone zwłoki Dzisiaj ok. godz. 22.00 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o pożarze garażu przy ul. Laubitza w Gnieźnie.... Wtorek, 18 lutego 2020
Jutro ogólnopolska akcja Policji! 19 lutego w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn.... Wtorek, 18 lutego 2020
Ściął latarnię Mercedesem W sobotę o godz. 21.45 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku samochodu osobowego w Niechanowie.... Poniedziałek, 17 lutego 2020
Przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h - zatrzymane 3 prawa jazdy Pomimo licznych działań policyjnych, komunikatów i apeli w dalszym ciągu wielu kierujących samochodami... Poniedziałek, 17 lutego 2020