Logo

Monitoring miejski w dyspozycji Straży Miejskiej

Artykuł dodany: Piątek, 19 maja 2017
Monitoring miejski w dyspozycji Straży Miejskiej
REKLAMA

Od 1 kwietnia 2017r. operatorzy monitoringu miejskiego jako Zespół ds.Monitoringu wchodzą w skład Straży Miejskiej w Gnieźnie. Do ich zadań należy bieżące obserwowanie i rejestrowanie wszelkich naruszeń bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie miasta objętym kamerami. Operatorzy współpracują z dyżurnymi Policji i Straży Miejskiej, którzy w miejsca zagrożone kierują patrole w służbie.

Mogą zdarzyć się sytuacje kiedy to funkcjonariusze obu służb nie mogą dojechać na miejsce interwencji. Sprawcy różnego rodzaju przestępstw i wykroczeń nie mogą w tej sytuacji czuć się bezkarni, gdyż obowiązkiem operatora jest zarejestrowanie takiego zdarzenia. Materiały w postaci zdjęć czy nagrań przekazywane są każdorazowo do uprawnionego organu ścigania jakim jest Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie. W całym 2016r. operatorzy ujawnili 1178 zdarzeń wymagających interwencji Policji czy Straży Miejskiej. W ostatnim okresie czasu głównymi zjawiskami są parkujące pojazdy w centrum, zaśmiecanie parków i skwerów, biegające psy bez opieki właścicieli, którzy nie sprzątają po swoich pupilach. Kilkadziesiąt takich spraw Straż Miejska przekazała do Policji.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Kierowca
20.05.2017 10:01

Ciekawe tylko dlaczego w dalszym ciągu tyle samochodów całymi dniami stoi na zakazach i miejscach dla motocykli. Codziennie na ul. Chrobrego, ul. Mieszka I od samego rana stoją samochody na przejściach dla pieszych, liniach ciągłych i skrzyżowaniach. Gdyby operator działał to by takie sytuacje się nie powtarzały. Bujać to my, a nie nas...

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno