Logo

Mieszkańcy zaakceptowali plan budowy drogi przez Pławnik

Artykuł dodany: Wtorek, 16 maja 2017
Mieszkańcy zaakceptowali plan budowy drogi przez Pławnik
REKLAMA

W czwartek, 11 maja, odbyło się kolejne spotkanie z mieszkańcami Gniezna dotyczące planowanego wariantu budowy drogi łączącej drogę wojewódzką 260 z drogą krajową nr 15, zwaną "południową obwodnicą miasta". Skorygowana koncepcja przebiegu drogi nie wzbudziła zastrzeżeń i została zaakceptowana przez mieszkańców.

To były już drugie konsultacje dotyczące planowania przebiegu tej drogi. W kwietniu projektant przedstawił 3 warianty, po gorącej dyskusji większość zgromadzonych opowiedziała się za wersją nr 2, ale poproszono o korekty. Projektant dokonał więc zmian, o które wnioskowali mieszkańcy. Obecny na spotkaniu zastępca prezydenta Jarosław Grobelny podkreślił, że zarówno urzędnicy jak i projektanci z pracowni projektowej Archidrog spotykali się z zainteresowanymi mieszkańcami, szczególnie tymi, których domy sąsiadują z planowaną drogą; wszelkie wątpliwości były więc wyjaśniane. Mieszkańcy obecni na spotkaniu 11 maja podnieśli kilka istotnych dla nich kwestii, pytali o budowę przejścia dla pieszych przy ul. Nowaszki oraz o nasadzenia tzw. "zielonych" ekranów akustycznych.

Projekt budowy drogi ma powstać jeszcze w tym roku, zakończenie budowy realizowanej przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich planowane jest do 2021 r.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno