Logo

Święto 33. Bazy Lotnictwa Transportowego za nami!

Artykuł dodany: Poniedziałek, 15 maja 2017
Święto 33. Bazy Lotnictwa Transportowego za nami!

Pokaz lotniczy, wystawa statyczna sprzętu i wyposażenia oraz uroczysty apel to atrakcje, które 33. Baza Lotnictwa Transportowego przygotowała z okazji swojego święta.

ALBUMY ARTYKUŁU:

13 maja 2017 r. na terenie lotniska odbył się Dzień Otwartych Koszar, który został połączony z obchodami Dnia 33. Bazy Lotnictwa Transportowego.  Uroczystość uświetniła msza polowa sprawowana przez biskupa Józefa Guzdka. O godzinie 12.00  rozpoczęła się zbiórka, podczas której głos zabrał pełniący obowiązki dowódcy bazy płk Płóciennik, dziękując za wytężoną pracę przez cały, miniony rok. Na uroczystości nie zabrakło znamienitych gości, zaszczycili nas swoją obecnością prezydenci, burmistrzowie oraz sołtysi zaprzyjaźnionych miast oraz wsi, przedstawiciele jednostek wojskowych z całej Polski, delegaci Policji oraz Straży Pożarnej, żołnierze rezerwy związani z naszą jednostką. Podczas obchodów niniejszego święta mieliśmy okazję zobaczyć występ Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania, defiladę pododdziałów 33. Bazy Lotnictwa Transportowego wraz z naszą kompanią honorową oraz przejazd kolumny samochodów, będących na wyposażeniu wojsk amerykańskich stacjonujących w Powidzu. Po zakończeniu uroczystego apelu rozpoczął się pokaz lotniczy, który był główną atrakcją dnia. Na powidzkim niebie obserwowaliśmy umiejętności pilotów  Mi-17, M-28, C-130, CASA, Su-22, F-16. Nie oznacza to jednak, że była to jedyna atrakcja przez nas przygotowana. Na płaszczyźnie lotniska wystawiono sprzęt będący na wyposażeniu 33. Bazy Lotnictwa Transportowego oraz wojsk amerykańskich, można było się z bliska przyjrzeć jak wyglądają samoloty, które zazwyczaj widzimy wysoko ponad głowami. Dni Otwartych Koszar były wspaniałą okazją aby zaprezentować się szerokiej publiczności, bo wiemy, że odwiedzający nas goście przyjechali z całej Polski. Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie oraz, że chcieliście być Państwo naszymi gośćmi podczas obchodów Dnia 33. Bazy Lotnictwa Transportowego. Oczywiście, ze względu na olbrzymią frekwencję,  nie obyło się bez korków, jednak mamy nadzieję, że atrakcje przez nas przygotowane spowodowały wyparcie tych niedogodności z pamięci.

Tych, którzy nie zdążyli, bądź też z innych przyczyn nie mogli towarzyszyć nam w Dniu Otwartych Koszar zapraszamy za rok. Natomiast tym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością jeszcze raz dziękujemy.
tekst: 33. BLTr, Bartosz Szablewski
foto: szer. Jakub Stypczyński, Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno