Logo

Kierowca Mercedesa za kratami

Artykuł dodany: Poniedziałek, 15 maja 2017
Kierowca Mercedesa za kratami

Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie nadzoruje postępowanie przeciwko Adrianowi P., który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekając stworzył niebezpieczeństwo dla pozostałych uczestników ruchu.

8 kwietnia 2017r. Adrian P. kierował samochodem osobowym marki Mercedes E 200. W celu uniknięcia zatrzymania do kontroli drogowej, podjął ucieczkę poruszając się z nadmierną prędkością ulicami Gniezna, drogą z Gniezna do Wrześni, ulicami Wrześni, drogą z Wrześni do Poznania i ulicami Poznania. Podczas tej jazdy nie tylko poruszał się pojazdem z nadmierną prędkością, ale również wielokrotnie ignorował znaki drogowe np. poruszając się w przeciwnym niż nakazany kierunek jazdy, zmuszając innych uczestników ruchu drogowego do podejmowania manewrów obronnych takich jak gwałtowne hamowanie, opuszczanie pasa ruchu i zjeżdżanie na pobocze. W ten sposób Adrian P. sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym.

Nadto w tym samym czasie i miejscach Adrian P. dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariuszy policji podczas i w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków służbowych związanych z jego zatrzymaniem. Kilkakrotnie, celowo uderzył swoim pojazdem w oznakowane radiowozy blokujące mu drogę, w których to samochodach przebywali funkcjonariusze oraz po zatrzymaniu kierowanego przez siebie Mercedesa, stawiał czynny opór przy opuszczaniu pojazdu.

Adrian P. został przesłuchany jako podejrzany o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz o czynną napaść na funkcjonariuszy policji.

Na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec wyżej wymienionego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
tekst: Prokuratura Okręgowa w Poznaniu
foto: epoznan.pl

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno