Logo

Dzieci z całej Polski walczą o przyjazd do Gniezna

Artykuł dodany: Sobota, 13 maja 2017
Dzieci z całej Polski walczą o przyjazd do Gniezna
REKLAMA

Konkurs dla dzieci pn. "Tu powstała Polska - 6 wieków Prymasa. Gniezno 1417-2017" wszedł w decydujący etap. Trwa głosowanie na najlepsze nagrania teatru lalek inspirowane twórczością Ignacego Krasickiego, Arcybiskupa Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski w latach 1795-1801. Konkurs jest organizowany przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie z okazji jubileuszu 600-lecia Prymasostwa w Polsce.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Od 11 maja rozpoczęło się głosowanie internautów na lalkowe przedstawienia teatralne przygotowane przez dzieci ze szkół podstawowych z klas IV - VI. Potrwa ono do godz. 24.00 w dniu 28 maja br. Prace zakwalifikowane do III etapu konkursu zostały zamieszczone na stronie www.kulturapiastowdladzieci.pl w dziale: konkurs.

Uczestnicy konkursu wykonali bardzo dużo pracy. Zadanie polegało na przygotowaniu i nagraniu teatru lalek na podstawie bajek jednego z Prymasów Polski - Ignacego Krasickiego. Należało wybrać trzy krótkie bajki (po cztery wersy) lub jedną dłuższą (do dwunastu lub więcej wersów). Inscenizację teatru lalek należało ponadto zarejestrować na nośniku video. Dzieci wcieliły się w rolę aktorów, przygotowały bardzo pracochłonne scenografie dla spektakli, jak również przygotowały prezentacje multimedialne dokumentujące teatrzyki.

Pięć zespołów, które otrzymają największą ilość głosów w nagrodę zostaną zaproszone przez organizatora konkursu, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, na 3-dniową wycieczkę do Gniezna w połowie września 2017 roku. Podczas wizyty w Pierwszej Stolicy Polski, siedzibie Prymasów Polski laureaci konkursu wezmą udział m. in. w warsztatach teatralnych w Centrum Kultury "Scena to dziwna", które poprowadzi znany gnieźnieński animator kultury Jarosław "Mixer" Mikołajczyk oraz spotkają się z Arcybiskupem Gnieźnieńskim Wojciechem Polakiem, Prymasem Polski, a także z byłymi Prymasami Polski, Arcybiskupem Józefem Kowalczykiem i Arcybiskupem Henrykiem Muszyńskim.

Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Wielkopolski Kurator Oświaty.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno