Logo

Zarzuty za przywłaszczenie mienia i kradzież z włamaniem

Artykuł dodany: Piątek, 12 maja 2017
Zarzuty za przywłaszczenie mienia i kradzież z włamaniem

W tej wielowątkowej sprawie kryminalni z Gniezna odzyskali większość przywłaszczonych elektronarzędzi, zatrzymali również 3 mężczyzn w wieku 21, 44 i 61 lat, w tym pasera, którzy już usłyszeli zarzuty. Podejrzewanym grozi do 10 lat więzienia.

W kwietniu br. policjanci z gnieźnieńskiej dochodzeniówki otrzymali zawiadomienie o przywłaszczeniu mienia. Jak ustalili funkcjonariusze, 21-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania nie chciał oddać właścicielowi myjki o wartości 950 złotych. Okazało się, że narzędzie znajdowało się już w lombardzie.

Z uwagi na to, że nieznane było miejsce przebywania sprawcy trwały jego poszukiwania. Prowadząc dalsze czynności w tej sprawie policjanci kryminalni ustalili, że ten sam mężczyzna w podobny sposób przywłaszczył sprzęt budowlany w dwóch innych miejscach w Witkowie i Gnieźnie taki jak myjka, młoty udarowe, agregat prądotwórczy itp. Wartość przywłaszczonego mienia poszkodowani wycenili łącznie na ponad 6 000 złotych. Funkcjonariusze ustalili, że przedmioty te zostały sprzedane za kwotę 800 złotych.

W dniu 9 maja, po ustaleniu niezbędnych szczegółów kryminalni namierzyli i zatrzymali 21-latka wraz ze współsprawcą czyli 44-letnim gnieźnianinem u którego mieszkał bezdomny mężczyzna. Policjanci odzyskali większość przywłaszczonego sprzętu. 11 maja zatrzymali pasera - 61-letniego gnieźnianina, któremu przedstawili zarzut nieumyślnego paserstwa.

To nie koniec tej sprawy, śledczy ustalili także, że zatrzymani włamali się jednego z gnieźnieńskich punktów skupów złomu i magazynu firmy hydraulicznej z których to ukradli elementy miedziane. Co ciekawe elementy te sprzedali w innym punkcie skupu złomu. Te przedmioty stróże prawa również odzyskali. Funkcjonariusze ustalili również, że na początku tego roku 21-latek pracując w firmie melioracyjnej przywłaszczył niwelator, który następnie zastawił w lombardzie.

21-latek i 44-latek usłyszeli już zarzuty przywłaszczenia powierzonego mienia i kradzieży z włamaniem. Sprawa jest w toku.
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno